Decydując się na zakup laptopa do pracy, czy komputera do gier, zdecydowanie rzadziej, w porównaniu do poprzednich lat, sięgamy po nowe modele. Wpływ na to ma między innymi coraz większa świadomość ekologiczna, oraz wizja oszczędności w dobie kryzysu. Używane urządzenia, niegdyś kojarzone negatywnie, zyskują nowe życie. Co roku na rynek sprzętu komputerowego trafiają poleasingowe modele, stające się hitem wśród konsumentów. Czym właściwie podbiły serca użytkowników? Sprawdź sam!
Czym jest sprzęt poleasingowy i dla kogo jest to dobre rozwiązane?
Pochodzące z leasingu laptopy poleasingowe, komputery, czy smartfony to urządzenia, które nie zostały wykupione przez leasingobiorcę po zakończeniu umowy, albo zostały mu odebrane przez firmę leasingową, na skutek nie wywiązywania się z warunków umowy. Taki sprzęt zostaje następnie odsprzedany partnerom przez firmę leasingową i wystawiony ponownie na sprzedaż detaliczną, czy hurtową – to zatem idealna okazja na zakup dobrego i całkiem nowego sprzętu w atrakcyjnej cenie.
Sprzęt poleasingowy może kupić zarówno firma jak również osoba prywatna. Żeby znaleźć odpowiednie urządzenie w dobrej cenie należy przede wszystkim systematycznie śledzić ogłoszenia w internecie. Można je znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych renomowanych sklepów komputerowych, takich jak www.otokomputery.pl , jak i na serwisach Allegro, OLX, czy eBay.
Co wyróżnia sprzęt poleasingowy, od używanego sprzętu od osób prywatnych?
- Przypieczętowany gwarancją dobry stan techniczny
Zazwyczaj urządzenia, w krótkim czasie trwania umowy, nie są w pełni wykorzystywane przez leasingobiorcę, przez co sprzęt nie jest nadmiernie zużyty. Zatem pierwszą zaletą urządzeń poleasingowych jest dobry stan wizualny oraz techniczny. Czasem można zauważyć nieznaczne ślady użytkowania, jednak nie mają one wpływu na funkcjonalność sprzętu. Warto zaznaczyć, że oddany po zakończeniu umowy leasingowej sprzęt musi być sprawny. Przed wystawieniem go na sprzedaż najczęściej jego aktualny stan oceniany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę. Przyszły nabywca może więc zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi stanu technicznego przedmiotu oraz jego historią. Na zakupiony przez nas sprzęt w renomowanych sklepach otrzymasz zazwyczaj gwarancję na 12 miesięcy, z pełnym wsparciem reklamacji i fakturą.
- Czy kupno sprzętu poleasingowego się opłaca?
Zarówno sam leasing, jak również zakup sprzętu po jego zakończeniu, są coraz bardziej popularne na polskim rynku. Z tej formy korzystają zarówno osoby prywatne, jak i właściciele mniejszych lub większych firm. Pozwala to oszczędzić nawet do 70% wartości nowego sprzętu. Cena danego urządzenia zależy od jego stanu wizualnego, rocznika, czy parametrów. Czasami sprzęt może mieć widoczne ślady użytkowania, co nie wpływa na jego działanie, ale może znacznie obniżyć jego cenę.
W rezultacie otrzymujemy sprawny sprzęt w oszczędnej cenie.