Spray czy roll-on? Jaki dezodorant wybrać dla mężczyzny?

Spray czy roll-on? Jaki dezodorant wybrać dla mężczyzny?

W drogeriach i wszędzie tam, gdzie kupimy kosmetyki, znajdziemy antyperspiranty i dezodoranty w różnych wariantach. Spray, roll-on dla mężczyzn – który sprawdzi się lepiej i dlaczego? Sprawdzamy, czy faktycznie jest różnica i na czym ona polega.

---REKLAMA ---

Kupując antyperspirant czy dezodorant dla panów (np. na prezent), kobiety często zastanawiają się – czy roll-on dla mężczyzn (czyli popularna „kulka”) będzie lepszy niż spray – a może odwrotnie? A może wcale nie ma różnicy?

Poci się każdy z nas

Pocenie się jest naturalnym procesem. Człowiek codziennie wydala z organizmu około 2 litrów płynu, właśnie jako pot, a także mocz. Dzięki poceniu się organizm utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała. Jednak, gdy uprawiamy jakiś sport, bardzo się stresujemy bądź chorujemy na coś, pocenie się jest intensywniejsze. Problemem pocenia się jest nie tylko uczucie mokrych pach, ale i nieprzyjemny zapach z tym wiązany. Warto wiedzieć, że sam pot jest bezzapachowy, a nieprzyjemna woń wynika z jego połączenia z bakteriami, które są na skórze. Dlatego antyperspirant, dezodorant w sprayu lub roll-on dla mężczyzn to jeden z podstawowych kosmetyków, jakie znajdziemy w kosmetyczkach. To dzięki tym produktom można zamaskować (w przypadku dezodorantów) bądź ograniczyć intensywność wydzielania się potu (antyperspiranty).

Dezodorant w sprayu

Niewątpliwym atutem dezodorantów w sprayu jest to, że bardzo łatwo i szybko się ich używa. Aczkolwiek największa zaleta jest taka, że mogą być stosowane przez więcej niż jedną osobę (przeciwnie niż roll-on dla mężczyzn), ponieważ nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą. Warto także mieć na uwadze, że preparaty w tej właśnie formie zazwyczaj posiadają najmniej konserwantów spośród innych specyfików tego typu, które znajdziemy na rynku. Od dawna nie stosuje się w nich także freonów, zatem wbrew powszechnej opinii – produkt ten nie powiększa dziury ozonowej.

Dezodorant roll-on dla mężczyzn

Dezodorant roll-on dla mężczyzn (dla kobiet również) to kosmetyk przeznaczony wyłącznie dla jednego użytkownika. Ta forma antyperspirantu – popularnie nazywana „kulką”, ma bezpośredni kontakt ze skórą. Nakłada się go, pocierając delikatnie po skórze. Aplikacja jest szybka i bezproblemowa. Większość produktów tego typu nie zawiera alkoholu, dlatego nie podrażniają one skóry. Jedynym minusem, jaki ma dezodorant roll-on dla mężczyzn, jest pozostawienie wilgotnej skóry tuż po aplikacji, przez co należy chwilę odczekać aż pachy wyschną i dopiero wtedy nałożyć ubranie. Kosmetyk w formie roll-on zajmuje bardzo mało miejsca. Dzięki temu można go mieć np. w kieszeni, torebce itp., a więc zawsze blisko, kiedy zajdzie potrzeba. Jest też idealny w podróży.

REKLAMA