Sposoby na kleszcze

Łagodniejący klimat to istny raj dla wszelkich insektów i kleszczy. Każda osoba pracująca lub uprawiająca rekreację w lesie jest bardzo narażona na ukąszenia małych krwiopijców, które nie tylko są dokuczliwe, ale też niebezpieczne. Przenoszone przez nie choroby stanowią olbrzymie zagrożenie, czasem wręcz śmiertelne. Dlatego niezwykle ważna jest świadoma ochrona na najwyższym poziomie: to nie tylko płyny, spraye, roll-ony ze środkami odstraszającymi, ale także odpowiednia garderoba. Wysokie obuwie, wpuszczone w cholewy nogawki spodni, długie rękawy u koszuli wpuszczonej w spodnie, czapka i kołnierzyk kryjący kark – to podstawowe triki przeciw złapaniu kleszcza.

Od pewnego czasu również producenci odzieży wychodzą naprzeciw pladze insektów i oferują nam produkty nasączone odpowiednimi preparatami. W naszej ofercie znajdziecie zarówno spodnie  antykleszczowe marki Deerhunter, jak i skarpety polskiego producenta – firmy Graff.

--- REKLAMA ---

Skarpety Graffa pokryto preparatem o nazwie EULAN® SPA 01, który zabezpiecza przed ukąszeniami owadów i kleszczy aż w 90%. Włókna nasączane są w taki sposób, by uwalniały stopniowo odstraszający preparat oraz nie zostały z niego całkowicie spłukane przy praniu – producent gwarantuje skuteczne działanie aż do 20 prań. Możemy zastanawiać się, w jaki sposób skarpeta ochroni całe nasze ciało: otóż wizję kleszcza spadającego na ofiarę z drzewa lub krzewu można włożyć między bajki. Kleszcze występują głównie na trawach, z których są „zbierane” przez naszą odzież, głównie spodnie i obuwie. Potem dopiero wędrują sobie w poszukiwaniu przerwy między odzieżą, by dostać się do ciała. Jeśli zatem to „od dołu” będzie unosił się odstraszający zapach, kleszcz nie będzie zainteresowany łapaniem cuchnącego mu nieszczęśnika. O skuteczności tej części garderoby niech najlepiej zaświadczy fakt, iż skarpety przeciwinsektowe weszły na stałe do wyposażenia pracowników Służby Leśnej!

Marka Deerhunter stawia w tym sezonie na technologię HHL – Vital Protection. To preparat, nad którym badania ukończono w 2020 roku, tworząc środek trwały, bezpieczny i skuteczny. Dodany do włókien chroni przed wieloma gatunkami insektów, także tych tropikalnych, ale to nie wszystkie korzyści płynące z jego zastosowania! HHL Vital Protecion zabezpiecza nie tylko użytkownika, ale też samą odzież, bowiem wyraźnie przedłuża żywotność tkanin, nadaje właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, a nawet zapobiega odbarwieniom i trwałym zaplamieniom. Deerhunter oferuje spodnie wykonane przy użyciu technologii HHL Vital Protection, które doskonale sprawdzą się nawet w bardzo upalnym klimacie – poliamid i elastan w składzie tkaniny gwarantują lekkość, przewiewność, szybkie odprowadzanie potu i zapewnienie suchości. Dzięki wzmocnieniom na kolanach i pośladkach, materiał jest dodatkowo chroniony przed zniszczeniem i przetarciem. W ofercie znajduje się model damski i męski, oraz bardzo szeroka gama rozmiarów. W przypadku HHL Vital Protection, po dwudziestu praniach tkanina zachowuje nadal 60% początkowej ilości preparatu. Ponieważ spodnie są antybakteryjne, pranie ich należy przeprowadzać jedynie w przypadku zaplamienia i znacznego zabrudzenia – dzięki właściwości materiału czyści się on niejako automatycznie. https://fraya.pl/index.php?route=product/search&search=hhl

Na zakończenie koniecznie trzeba podkreślić, iż obydwa preparaty nie są w żaden sposób wyczuwalne lub niebezpieczne dla człowieka. Są to środki sprawdzone, przebadane i bezpieczne, posiadające wymagane certyfikaty i dopuszczenie do użytku. fraya.pl

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments