Rozwód – dlaczego warto wynająć adwokata?

Rozwód to dla każdego ogromne przeżycie. Często nie mamy pojęcia, ile formalności na nas czeka. Niektóre rozwody ciągną się miesiącami, inne zaś odbywają się na jednej rozprawie. Oczywiście nie musimy korzystać z usług prawnika. Wiele osób decyduje się samodzielnie bronić swoich racji. Pamiętajmy jednak, ze nie jest to proste zadanie. Doświadczony adwokat rozwód Kraków pomoże nam na każdym etapie postępowania. Wparcie wyspecjalizowanej osoby bezpośrednio wpływa na przebieg sprawy rozwodowej. Dlaczego warto?

---REKLAMA ---

Załatwienie wszystkich formalności
Adwokat doskonale wie, jak wygląda postępowanie rozwodowe. Przygotowuje niezbędną dokumentację, a także załatwia formalności w sądzie. Warto podkreślić, że robi to bezbłędnie, czego nie można powiedzieć o osobach, które decydują się na samodzielne załatwienie sprawy. Wszystko to przekłada się na szybkość postępowania rozwodowego. Każdy, nawet najmniejszy błąd może wygenerować nawet kilkutygodniowe opóźnienie. Im więcej błędów, tym dłużej będzie ciągnął się rozwód. Dobrze jest skorzystać z pomocy eksperta.

Obecność pełnomocnika na rozprawie
Posiadanie pełnomocnika daje nam komfort psychiczny. Możemy mieć gwarancję, że czuwa on nad naszą sprawą i będzie walczył o nasze interesy. Każdy, kto był przesłuchiwany w sądzie doskonale wie, jaki jest to stres. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasz były partner oskarży nas o coś, co nigdy nie miało miejsca. Nierzadko w takich momentach po prostu nie wiemy, jak się zachować. Emocje i nerwy odbierają nam logiczne myślenie, a przez to nie możemy udowodnić swoich racji. Adwokat to osoba profesjonalna, która nie dam nam zrobić „krzywdy” na sali rozpraw.

Pozytywne zakończenie sprawy
Adwokat ma świadomość, co jest niezbędne, aby sprawa zakończyła się tak, jak chce tego klient. Zadaje świadkom konkretne pytania, które pozwalają na osiągnięcie pozytywnych efektów. Przewiduje również, o co może zapytać pełnomocnik drugiej strony postępowania.
Ponadto ocenia, czy wyrok, który zapadł w sprawie jest sprawiedliwy. Jeśli nie, to pomaga w złożeniu odwołania.

Tutaj zdobędziesz więcej informacji na temat: adwokat Kraków rozwód

REKLAMA