Rekuperacja Nowy Sącz – dlaczego warto w nią zainwestować?

Obecnie trudno jest wyobrazić sobie nowoczesny dom bez systemu klimatyzacji lub wentylacji. Wynika to z podstawowego powodu. Oba te rozwiązania znacząco podnoszą komfort mieszkania. Dziś na rynku dostępne są różne rozwiązania z zakresu klimatyzacji i wentylacji. Coraz większą popularnością wśród właścicieli domów cieszy jednak zwłaszcza system wentylacji, który oparty jest na rekuperacji. Jest to bowiem rozwiązanie wydajne i oszczędne. Co więcej, rekuperacja bardzo pozytywnie wpływa także na stan zdrowia domowników. Dużym zainteresowaniem rozwiązanie to cieszy się choćby w Nowym Sączu. Dlaczego mieszkańcy tego miasta decydują się na rekuperację?

Czym jest system rekuperacji?

Rekuperacja od firmy AKWIN z Nowego Sącza to inaczej system wentylacji mechanicznej. To, co ją wyróżnia to fakt, że odzyskuje ona ciepło. Jest to zupełnie przeciwieństwo wentylacji grawitacyjnej, która jeszcze nie tak dawno montowana była w większości domów. Jednym z największych minusów wentylacji grawitacyjnej jest to, że znacząco ochładza ona pomieszczenia, a dodatkowo nie usuwa wilgoci. Zupełnie inaczej jest w przypadku systemu rekuperacji, który jest o wiele wydajniejszy. Sposób działania rekuperacji opiera się na ruchu powietrza nawiewowego, które pobierane jest z pomieszczeń. Takie rozwiązanie daje możliwość odzyskiwania ciepła. System rekuperacji polega zatem na wymianie zanieczyszczonego i zużytego powietrza, na powietrze czyste i świeże oraz na jednoczesnym zatrzymywaniu ciepła.

--- REKLAMA ---

Jak działa rekuperacja?

System rekuperacji składa się z kilku podstawowych elementów. Najważniejszym z nich jest rekuperator, który pobiera powietrze w dwóch strumieniach. Pierwszy strumień pobiera powietrze czyste i świeże z zewnątrz. Drugi strumień pobiera powietrze zużyte i zanieczyszczone z wnętrza domu. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj powietrza kierowany jest do rekuperatora. Oczywiście oba strumienie powietrza nie mają ze sobą styczności. Drugim istotnym elementem jest wymiennik, który odpowiada za wydalanie zużytego powietrza z pomieszczeń na zewnątrz. To właśnie ten element zatrzymuje ciepło, które przechodzi na świeże powietrze pobrane z zewnątrz. Dzięki temu do wnętrza domu kierowane jest powietrze zarówno świeże, jak i ciepłe. Co ważne, rekuperacja nie tylko oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń, ale także z wszelkich alergenów.

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację?

Jak wspomniano, rekuperacja cieszy się sporą popularnością wśród właścicieli domów w Nowym Sączu. Dlaczego? Jest tak przede wszystkim dlatego, że system ten bardzo skutecznie filtruje i oczyszcza powietrze. To z kolei oznacza, że jego działanie niezwykle pozytywnie wpływa na zdrowie wszystkich domowników. Dzięki rekuperacji powietrze w pomieszczeniach jest czyste i wolne od wszelkich alergenów. Jest to zatem świetle rozwiązanie dla alergików, a także dla wszystkich osób, które borykają się z mniejszymi lub większymi problemami układu oddechowego. Nie bez znaczenia jest również to, że montaż systemu rekuperacji nie wiąże się z wysokimi kosztami i może być przeprowadzony w każdym domu niezależnie od jego metrażu.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments