Osoby, które szukają pomysłu na siebie, chcą zmienić pracę lub zyskać nowe kwalifikacje, mogą zapisać się na kurs zawodowy. To sposób na zdobycie konkretnych kompetencji, które otwierają drzwi do rozwoju pasji i znalezienia zatrudnienia. Jedną z możliwości jest szkolenie dla ogrodników polecane wszystkim miłośnikom przyrody, którzy chcą pogłębiać wiedzę i podnosić umiejętności. Sprawdź, jak wygląda nauka i dlaczego warto uzyskać uprawnienia ogrodnicze oraz rolnicze.
Zdobądź nowy zawód – zrób kurs ogrodnika
Żeby zapisać się na kurs ogrodniczy, nie trzeba mieć matury, wystarczy wykształcenie zawodowe. W niecały rok masz szansę zdobyć nowy zawód. Osoby, które nie skończyły szkoły branżowej, również mogą skorzystać ze szkolenia – wówczas zamiast dyplomu zawodowego otrzymują certyfikat kwalifikacji zawodowej. Forma nauki sprawia, że jest ona dostępna dla każdego. Zajęcia prowadzone są w trybie zdalnym. Kursanci poszerzają wiedzę podczas wykładów online, które odbywają się w czasie rzeczywistym – uczestnicy mają okazję do tego, by na bieżąco na czacie zadawać pytania prowadzącym.
Materiały są zapisywane i zamieszczone na platformie e-learningowej. Mogą być odtwarzane w dowolnym czasie, co ułatwia kształcenie i sprawia, że jest ono dopasowane do tempa i możliwości kursantów. Korzystając z możliwości nauki przez Internet, zyskują oni dostęp do najnowszych branżowych wiadomości. Wiedza przekazywana jest w przystępny sposób. Uczestnicy muszą też odbyć praktyki zawodowe w wybranym przez siebie gospodarstwie rolnym lub ogrodniczym, podczas których ćwiczą techniki w ogrodnictwie i podnoszą kompetencje z zakresu produkcji warzywnej, sadowniczej i produkcji roślin ozdobnych.
Ogrodnictwo – czy warto uzyskać uprawnienia?
Mając zawód, zyskujesz przewagę konkurencyjną. Skończenie kursu i posiadanie potwierdzenia swoich umiejętności w postaci dyplomu lub certyfikatu to cenne punkty w CV osoby, która chce pracować w branży ogrodniczej. Zdobywając kwalifikacje z tej dziedziny, można znaleźć pracę w rozmaitych zakładach zajmujących się pielęgnacją i aranżacją zieleni, firmach ogrodniczych, przedsiębiorstwach zajmujących się uprawą roślin dekoracyjnych, centrach ogrodniczych, sklepach, hurtowniach, a także gospodarstwach rolnych. Fachowcy zatrudniani są zarówno przez osoby prywatne, firmy, jak i instytucje publiczne. Jedną z możliwości zawodowych jest także założenie własnej działalności gospodarczej i świadczenie usług z tego obszaru na swój rachunek.
Uzyskanie kwalifikacji przez kurs zawodowy z ogrodnictwa daje również uprawnienia rolnicze, co jest ważne dla osób, które chcą kupić nieruchomości rolne. Sprawdź, dlaczego warto mieć uprawnienia i w jaki sposób pomagają one przy nabywaniu ziemi – wejdź na stronę: https://rolnicy-ogrodnicy.pl/dlaczego-warto/.
Perspektywy zatrudnienia dla osób, które mają uprawnienia ogrodnicze
Jeśli zastanawiasz się, czy warto kształcić się w tym kierunku i czy zawód ogrodnika w obecnych czasach wciąż cieszy się dużym zapotrzebowaniem, odpowiedź jest zdecydowanie pozytywna. W społeczeństwie wzrasta świadomość zagrożenia związanego ze zmianami klimatycznymi, dlatego coraz większy nacisk kładziony jest na ochronę środowiska, zazielenianie przestrzeni miejskiej i wdrażanie ekologicznych trendów.
W miastach nie tylko dba się o parki, skwery i przydomowe ogrody, ale też tworzy się takie miejsca, jak zielone dachy, ogrody wertykalne i naturalne tereny rekreacyjne. Firmy i instytucje coraz częściej angażują ogrodników do dbania o tego typu przestrzeń, co stwarza dodatkowe możliwości zatrudnienia. Zielone inwestycje stają się także elementem strategii wizerunkowych wielu korporacji, które chcą promować zrównoważony rozwój i wyróżniać się odpowiedzialnością ekologiczną. Poszukiwani są pracownicy zarówno do podstawowych prac, jak i osoby, które posiadają aktualną wiedzę z zakresu najnowszych rozwiązań i trendów w ogrodnictwie.