Początek wszelkich zmian jest w Tobie

Życie, którym żyjemy nie zawsze jest tym o czym marzyliśmy będąc dziećmi. Z czasem nasze priorytety zmieniały się i czytając niniejszy tekst są inne niż np. rok temu. W jaki sposób pokonać wewnętrzne bariery? Jak pozbyć się ograniczających myśli? Pomóc mogą warsztaty rozwoju osobistego.

---REKLAMA ---

„Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna” – tymi słowami Napoleon Hill zachęca nas do działania. Miliony szkoleń, książek i materiałów dydaktycznych na nic się zdadzą, jeśli z nich nie skorzystamy. Jeżeli prokrastynacja jest naszym ulubionym zajęciem, a marzymy o wspaniałym, szczęśliwym i dostatnim życiu to pozostajemy jedynie w sferze marzeń. Możemy tam zakotwiczyć i wstawać codziennie do pracy, której nie lubimy. W ten sposób ucieka cenny czas, a dla każdego z nas jest on limitowany. Ktoś dostanie 40 lat, a ktoś 90 lub więcej. Ile nam przypadnie? Tego nie wiadomo. Jedno jest pewne. Jeżeli chcemy coś osiągnąć, musimy zacząć działać.

„Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los” – Joseph Murphy

Szkolenia rozwój osobisty to hasła, które wypowiedziane w towarzystwie mogą wywołać ironiczne uśmiechy wśród naszych rozmówców. Jeśli tak jest, to warto pomyśleć nad jego zmianą albo nie mówić w ogóle i robić swoje. Ważne jest, aby otaczać się ludźmi, którzy nas wspierają. Najbliżsi nie zawsze rozumieją nasze motywy, ale widząc, że do czegoś dążymy, mogą nam pomóc, a przynajmniej nie przeszkadzać. To drugie jest często ważniejsze niż cała reszta.

O co chodzi z nawykami myślowymi? Otóż jest to kwestia tego, jak podchodzimy do otaczających nas spraw. Mamy tendencje do martwienia się, jeśli wydarzy się nam coś nieprzyjemnego. Czasami taki stan trwa przez dłuższy czas. Na przykład wyrzucili nas z pracy. Szybko stanęliśmy na nogi, ale ciągle myślimy, dlaczego nas wyrzucili, co robią nasi koledzy i koleżanki, jak się firma rozwija?

Przy różnych okazjach wracamy do tego tematu ponownie, wprowadzając się w stan melancholii, a nawet smutku. Po co? Śmieszny kawał opowiedziany raz bawi. Drugi raz już mniej. Za trzecim patrzymy na opowiadającego z ironicznym uśmiechem, a po czwartym razie pytamy go, czy zwariował. Dlatego ważne jest, aby nie rozdrapywać starych ran i nie wprowadzać się w stan, który wywołuje przygnębienie. Sami sobie robimy krzywdę.

Rozwój osobisty szkolenia

Jest wiele problemów, z którymi nie umiemy sobie poradzić. Nie chcemy prosić nikogo o pomoc, bo może to zostać odebrane jako nasza słabość. To zaszufladkowane myślenie ma tylko negatywne konsekwencje dla nas i naszego otoczenia. Wystarczy rozmowa z kimś, kto nas wysłucha. Może to być przyjaciółka, kolega z pracy albo specjalista. Jeżeli oczyścimy się z wszystkich negatywnych emocji, chociaż na chwilę to jest realna szansa, że wkroczymy na ścieżkę rozwoju osobistego z entuzjazmem.

Czym ów rozwój jest? Dla każdego będzie to co innego. Ogólnie rozumiana definicja określa, że jest to zbiór narzędzi i metod, które można zastosować do indywidualnej poprawy swojego życia. Dla kogoś będzie to uporanie się z demonami przeszłości, ktoś inny postawi na rozwój umiejętności komunikacyjnych, a jeszcze inna osoba wybierze poszerzenie kompetencji twardych w konkretnej branży.

Jeżeli po kilku próbach nie radzimy sobie, a otoczenie nam nie sprzyja, to w takiej sytuacji warto porozmawiać z trenerem rozwoju osobistego lub wybrać się na odpowiednie szkolenie. Mało jest rzeczy, które potrafią tak pozytywnie naładować baterie i oczyścić umysł jak spotkania w gronie entuzjastów. Atmosfera takich wydarzeń sprawia, że chce się ich więcej, bo moc płynąc ze słów prelegentów, jest ogromna. Więcej przydatnych informacji znaleźć można, szukając frazy szkolenia rozwój osobisty Warszawa lub na https://www.jgt.pl/szkolenia-otwarte,rozwoj-osobisty.html.

Jeżeli zdecydujemy się na szkolenie, to warto podejść do niego z otwartym umysłem, a wszystkie swoje uprzedzenia na moment wyłączyć. Dzięki temu wiedza płynąca od trenera będzie mogła zostać wykorzystana przez nas praktycznie od razu. To jest najważniejszy element szkoleń i kształcenia. Wykorzystujmy zdobytą wiedzę w praktyce. Tylko dzięki temu możemy się naprawdę rozwijać, poszerzając horyzonty i zmieniając swoje życie na lepsze.

Więcej na temat szkoleń znajdziesz tutaj – http://www.exbiznes.pl/cwiczenie-czyni-mistrza-zobacz-na-jakie-szkolenia-powinienes-zapisac-swoich-pracownikow/.

REKLAMA