Planujesz urlop? Wypożycz samochód i dojedź na wymarzone wakacje!

Samodzielne planowanie wakacji ma swoje wady i zalety. Trzeba przyznać, że nic nie cieszy tak, jak swoboda, którą możemy sobie zagwarantować, gdy rezygnujemy ze zorganizowanych wycieczek i jedziemy na urlop z najbliższymi. Problemem najczęściej w takich przypadkach jest samochód, a konkretniej – jego brak. Co zrobić, jeśli nasze cztery koła są w kiepskiej kondycji lub w ogóle ich nie posiadamy? Wypożyczalnie samochodów to alternatywa, którą warto wziąć pod uwagę. Zerknęliśmy do oferty kaliskich wypożyczalni aut, szukając najlepszych ofert na lato 2019.

Zalety wypożyczenia samochodu na urlop?

Bez względu na to, czy chodzi o wynajem osobówki, czy wypożyczenie busa 9-osobowego, mówimy o kilku żelaznych zaletach. Przede wszystkim na jasnych regułach bierzemy w użytek w pełni sprawny i serwisowany pojazd. Wybór wynajętego auta opieramy na własnych preferencjach, więc możemy mówić o pełnym komforcie w trakcie podróżowania – wielkość samochodu oraz jego wyposażenie odpowiada potrzebom rodziny, co nie jest tak oczywiste w przypadku prywatnego samochodu, który użytkujemy każdego dnia.

Fot. Przykładowy bus z wypożyczalnia busów www.carson.auto.pl

Jeśli korzystasz z wypożyczonego samochodu, dojedziesz praktycznie w każde miejsce. Tego samego nie da się powiedzieć o turystach, którzy zdecydowali się na odważny wariant, czyli podróżowanie publicznymi środkami transportu. W wielu turystycznych okolicach tego typu przemieszczanie się jest praktycznie niemożliwe i pozostaje nam… autostop. To koszmar, zwłaszcza jeśli mówimy o gorącym lecie. Wypożyczenie samochodu jest w takich okolicznościach rozwiązaniem o wiele praktyczniejszym i komfortowym, a w przypadku podróżowania z małymi dziećmi – nawet wskazanym!

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Kaliszu?

Jeśli punktem wypadowym będzie najstarsze miasto w Polsce, to mamy dla was dobrą wiadomość – wypożyczalnie samochodów z Kalisza (patrz http://www.carson.auto.pl) mają konkurencyjną ofertę i spory wybór w swojej flocie. Za małe, ergonomiczne auto zapłacimy dziennie około 50 – 100 zł, w zależności od wyposażenia. Wygodniejsze auta typu sedan, cechujące się mocą przystosowaną do podróżowania dalekobieżnego, po drogach ekspresowych i autostradach z ekonomicznym spalaniem, to koszt 100 – 200 zł. Cena wypożyczenia samochodu w Kaliszu w tej samej kategorii różni się dosyć znacząco – wszystko za sprawą wyposażenia oraz warunków najmu.

Cena wynajmu auta powinna być naszym wyznacznikiem jakości usługi. Podobnie jak w sklepach, najniższa (lub podejrzanie atrakcyjna) cena wypożyczenia samochodu powinna dać nam sygnał do szczegółowego przejrzenia regulaminu i warunków najmu. Może okazać się, że wypożyczony bus może poruszać się tylko w granicach Polski, albo na wynajętą osobówkę nałożony jest nieopłacalny limit kilometrów, przez co od połowy drogi zaczną być naliczane spore prowizje od przejechanego dystansu. Dla wszystkich planujących wybrać się na urlop wypożyczonym samochodem, mamy złotą radę – pytajcie o wszystko, dokładnie czytajcie warunki umowy przed jej podpisaniem, a przed decyzją odnośnie samochodu sprawdźcie kilka ofert kaliskich wypożyczalni aut.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments