Opiekunka osób starszych w Niemczech. Na co zwrócić uwagę wybierając agencję opiekuńczą?

Kilkanaście milionów seniorów. Z takim wyzwaniem mierzy się obecnie niemiecki rynek opiekuńczy. Efektem tego jest coraz większa popularność opieki domowej, w szczególności tej sprawowanej przez Polki. Polska opiekunka seniora w Niemczech ceniona jest za swoje zaangażowanie, empatię i pracowitość. Dodatkowo wyjazdy na zlecenia stają się coraz łatwiejsze – wystarczy wybrać dobrą agencję opiekuńczą. Firm, które organizują wyjazdy opiekunek na zlecenia, jest coraz więcej. Jednak czy wszystkie z nich są uczciwe? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę poszukując pracy w opiece w Niemczech.

Jak szukać uczciwej pracy?

Szukając firmy z którą wyjedziemy na pierwsze zlecenie należy zwrócić uwagę na warunki pracy. Pierwszym podstawowym wymogiem jest legalna umowa. Sprawdź również, jak wygląda proces rekrutacji w firmie. Czy rekruter zwraca uwagę na Twoje potrzeby? Czy masz możliwość wyboru zlecenia? Należy pamiętać, że gwarancją powodzenia zlecenia, jest zadowolenie zarówno seniora, jak i opiekunki. Oferta pracy przedstawiana przez rekrutera musi być dopasowana do umiejętności, a także możliwości fizycznych opiekuna.

--- REKLAMA ---

Pamiętaj również, by zapytać o kwestię ubezpieczenia. Uczciwe firmy zapewnią Ci możliwość skorzystania z podstawowej opieki medycznej w Niemczech oraz zapewnią szereg innych udogodnień. Co może zaoferować agencja opiekuńcza? Sprawdźmy, co oferują najczęściej polecane w branży firmy.

Firmy polecane w opiece seniora

Rozglądając się po ofertach w opiece znajdziemy firmy, które proponują zarówno wysokie wynagrodzenie, jak i wsparcie dla opiekunek. Jedną z takich firm jest Veritas Opieka – lider w branży opiekuńczej. Agencja zajmuje się organizacją wyjazdów i wszystkimi etapami przebiegu zlecenia. Pomaga w doborze odpowiedniej oferty, organizuje cały wyjazd wraz z transportem, a także czuwa nad bezpieczeństwem opiekunki seniora na miejscu. Veritas Opieka proponuje jedne z najwyższych stawek na rynku opiekuńczym. Średnia pensja oscyluje wokół 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunka ma zapewniony bezpłatny obustronny transport. Warunki pracy w firmie obejmują bezpłatne wyżywienie i mieszkanie na zleceniu, dzięki czemu opiekunka znacznie oszczędza na kosztach utrzymania. Czujesz, że praca w opiece jest dla Ciebie i szukasz bezpiecznego zlecenia? Sprawdź najnowsze oferty pracy w agencji opiekuńczej Veritas Opieka: praca w opiece Niemcy

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments