Od czego zależy cena sali weselnej? Ile średnio zapłacimy za jej wynajęcie w 2022 r.?

Sala weselna to zdecydowanie najważniejsza z usług ślubno-weselnych. Nowożeńcy zwykle rezerwują ją w pierwszej kolejności, pragnąc zapewnić sobie idealny lokal, w którym odbędzie się zabawa z ich marzeń. Niestety, najpiękniejsze i najbardziej luksusowe sale weselne kosztują sporo, te tańsze z kolei mogą nie spełniać do końca oczekiwań nowożeńców. Kluczem do sukcesu w wyborze lokalu weselnego jest zapoznanie się z jak największą liczbą dostępnych ofert oraz wybór tej, która będzie prezentowała najlepszy stosunek jakości do ceny.

Jakie czynniki wpływają na cenę sali weselnej?

Koszt wynajęcia sali weselnej określa się mianem tzw. talerzyka. Jest to z góry ustalona opłata za ugoszczenie w konkretnym lokalu jednej osoby. Obejmuje ona m. in. menu weselne, dekoracje i wyposażenie sali oraz jej udostepnienie dla nowożeńców i ich gości w określonych godzinach. Czas, z którego można korzystać z lokalu może być modyfikowany, jednak zazwyczaj wydłużenie zabawy wiąże się z dodatkową opłatą, naliczaną np. za każdą kolejną godzinę.

--- REKLAMA ---

Każda sala weselna w Warszawie, Łodzi, Krakowie czy innym mieście w Polsce ma z góry ustaloną cenę talerzyka. Na jej wysokość wpływa szereg czynników, w tym m. in. rodzaj wybranego menu weselnego (większość lokali oferuje kilka zestawów dań do wyboru), duże znaczenie ma także rodzaj lokalu (hotel, restauracja, dom weselny, pałacyk itp.), jego lokalizacja, prestiż itp.

Najdroższe lokale to zwykle te mieszczące się w prestiżowych, dogodnie położonych lokalizacjach, np. luksusowe hotele usytuowane w centrum miasta, pałacyki z wyjątkowym wystrojem wnętrz i historią, a także renomowane restauracje, w których serwowane są wyszukane dania przygotowywane przez znanych szefów kuchni. Ich ceny w dużych polskich miastach zaczynają się od ok. 250-300 zł.

Ile kosztuje sala weselna w Warszawie, a ile lokal w Łodzi?

Za najbardziej kosztowne uznaje się obecnie lokale weselne w Warszawie. I rzeczywiście, jeśli chodzi o koszt organizacji przyjęcia weselnego, stolica wiedzie tu zdecydowany prym – sala weselna w Warszawie to koszt ok. 250 zł. Nie oznacza to jednak, że w największym polskim mieście nie znajdziemy tańszych ofert – przeglądając oferty dostępne na portalu ślubnym Wesele z Klasą, bez większego wysiłku wyszukamy także lokale oferujące sale weselne w Warszawie już od 150 zł, co obecnie stanowi bardzo dobrą pod względem ceny ofertę.

Nieco mniej za wynajęcie sali weselnej zapłacą mieszkańcy mniejszych miast. I tak, sala weselna w Łodzi może być „nasza” już od średnio 200 zł, dostępne są także lokale w cenie od 150 zł. Najdroższa sala weselna w Łodzi to natomiast wydatek rzędu 300-400 zł – pod względem ceny nie ustępuje więc miejsca lokalom w stolicy.

Poszukując idealnej pod względem cenowym oferty, oprócz ceny, warto zwrócić uwagę także na inne kwestie i dokładnie sprawdzić, co obejmuje ustalona kwota. Często okazuje się bowiem, że wybór droższej na pierwszy rzut oka sali weselnej, która „w cenie” oferuje jednak więcej, jest lepszą i tańszą opcją niż rezerwacja bardziej budżetowej oferty, do której będziemy musieli dopłacić.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments