Obsługa kadrowo-płacowa – co wchodzi w skład jej usług?

Outsourcing kadr i płac to coraz popularniejsza usługa wśród przedsiębiorców z różnych branż. Głównymi przyczynami są opłacalność takiego rozwiązania oraz szereg korzyści, z jakimi spotykają się właściciele firm po oddelegowaniu części obowiązków specjalistom w danej dziedzinie. Na jakie dokładnie usługi kadrowo-płacowe mogą liczyć pracodawcy?

Outsourcing – kadry i płace. Na czym polegają szczegółowe usługi?

W przypadku outsourcingu kadr i płac http://isp-audyt.pl/uslugi-2/kadry-place/ pracodawcy mogą liczyć na wyręczenie ich ze wszystkich zadań, związanych z obsługą pracowników oraz kontaktów z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń społecznych. Ponadto, mogą liczyć na profesjonalne porady w zakresie prawa pracy, przepisów odnośnie ubezpieczenia społecznego oraz podatku dochodowego od osób fizycznych. W skład obsługi kadrowo-płacowej wchodzą takie usługi, jak:

– przygotowywanie deklaracji podatkowych,

– przygotowywanie dokumentów rozliczeniowych ZUS,

– przygotowywanie deklaracji miesięcznych i rocznych PFRON,

– prowadzenie akt osobowych pracowników,

– przygotowywanie umów, świadectw pracy i zaświadczeń o zarobkach,

– ewidencja urlopów,

– obliczanie należnych pensji pracowników,

– przygotowywanie listy płac.

Dlaczego skorzystanie z obsługi kadrowo-płacowej w ramach outsourcingu jest opłacalne dla firmy?

Wynajęcie zewnętrznej firmy do obsługi kadrowo-płacowej wiąże się z obniżeniem kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. Dzieje się tak dlatego, że oddając prowadzenie kadr oraz związane z płacami zadania firmie outsourcingowej, przedsiębiorstwo nie musi utrzymywać stanowisk administracyjnych w swojej wewnętrznej strukturze. Ponadto, pracodawca nie musi kupować drogich programów do prowadzenia księgowości czy kadr i płac, ponieważ firma outsourcingowa zajmuje się tym we własnym zakresie. Korzyści finansowe są widoczne również w braku konieczności finansowania szkoleń dla pracowników w przypadku zmian w prawie pracy lub innych dotyczących ich przepisów.

Jakie inne korzyści mają pracodawcy z oddelegowania prowadzenia kadr firmie outsourcingowej?

Outsourcing płac i kadr niesie ze sobą więcej korzyści, niż opłacalność takiej inwestycji. Należą do nich takie zalety, jak:

– możliwość oddelegowania zadań niezwiązanych bezpośrednio z głównym celem przedsiębiorstwa firmie zewnętrznej, dzięki czemu zarówno zarząd, jak i pracownicy mogą skupić się na najważniejszych w danym momencie działaniach, co przekłada się na rozwój marki,

– powierzenie obsługi kadr i płac profesjonalistom – firmy outsourcingowe gromadzą specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu korzystając z ich usług, otrzymuje się dostęp do rzetelnej wiedzy, doświadczenia i stale aktualizowanych informacji o przepisach prawa związanych z prowadzeniem własnej działalności,

– większy porządek w strukturze firmy – zlecenie prowadzenia kadr i płac przez firmę outsourcingową pozwala uporządkować działanie całego przedsiębiorstwa.

Outsourcing kadr i płac znacznie ułatwia prowadzenie przedsiębiorstwa i pozwala skupiać się na najważniejszych jego celach. Jest także sposobem na oszczędności, dlatego warto skorzystać z tego rozwiązania.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments