Nawierzchnie bezpieczne – jak wybrać najlepszą?

Szukasz dobrego i sprawdzonego wykonawcy nawierzchni na plac zabaw? Firm oferujących te usługi jest bardzo dużo, jak wybrać tę właściwą? Oto kilka naszych porad czym kierować się przy wyborze podłoża i na co zwrócić szczególną uwagę?

Jaką nawierzchnię chcesz wybrać?

Głównym dokumentem, który reguluje kwestie związane z nawierzchniami bezpiecznymi na placach zabaw jest norma PN-EN 1177 Nawierzchnie placów zabaw amortyzujące upadki, które określają standardy placu zabaw. Obok naturalnych nawierzchni amortyzujących, takich jak piasek mamy wiele innych bezpiecznych rozwiązań. Możemy zastosować np. gumowe maty przerostowe, płyty gumowe, które pozwalają tworzyć przestrzeń o dowolnej kolorystyce, czy też nawierzchnie wylewane, które są najbardziej zaawansowane technologicznie i mogą mieć dowolny kolor i wzór. Nawierzchnie wylewane są droższe od innych rodzajów podłoża bezpiecznego i wymagają dodatkowo odpowiedniego przygotowania gruntu.

Co oferują wykonawcy?

Producent bezpiecznych nawierzchni na place zabaw ELS Poland oferuje również bezpieczne wykończenia obrzeży. Nie tylko samo podłoże powinno być bezpieczne dla naszych dzieci ale także krawężniki wokół przestrzeni do zabawy. Jeśli wykonaliśmy podłoże z płyt gumowych najlepiej jest zastosować również krawężniki gumowe. Wówczas cały plac zabaw wygląda bardzo estetycznie ale jest również bezpieczny. Elastyczne krawężniki zabezpieczają również przed rozrastaniem się trawy. Warto wybierać, też takiego producenta, który oferuje kompleksowe nawierzchnię oraz krawężniki wówczas wszystko wykonane jest spójnie.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Specjalne, bezpieczne podłoże na plac zabaw powinno znajdować się bezwzględnie w każdej strefie zabaw i rekreacji i być odpowiednio dopasowane do wysokości swobodnego upadku. Dlatego warto inwestować w te rozwiązania, które są sprawdzone. Dzięki temu możemy zapewnić naszym dzieciom beztroską zabawę.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maty na place zabaw
3 lat temu

Takie maty do duża poprawa bezpieczeństwa dla najmłodszych, a i mało jest krawężników osłoniętych, także super pomysł.