Nauka jazdy na nartach – czy warto skorzystać z usług szkółki narciarskiej?

Jazda na nartach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych, chętnie uprawiany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Żeby jednak czerpać radość z szaleństwa na stoku, trzeba dobrze opanować umiejętność jazdy. Jedni postanawiają nauczyć się tego samodzielnie, inni wybierają pomoc instruktora. Które z tych rozwiązań jest lepsze?

Samodzielna nauka jazdy

Opcja ta ma swoje plusy – największym z nich z pewnością jest oszczędność. Nie trzeba płacić za zajęcia z instruktorem, a dodatkowo nauka możliwa jest w każdym wybranym przez nas miejscu, nie tylko na stoku, na którym odbywają się zajęcia danej szkółki narciarskiej. Takie rozwiązanie niesie ze sobą jednak sporo niebezpieczeństw. Przede wszystkim ucząc się samemu, nie możemy liczyć na uwagi dotyczące techniki i poprawności wykonywanych ruchów. Zwiększa to nie tylko ryzyko wyrobienia nieprawidłowych nawyków, ale również kontuzji odniesionej w czasie jazdy. Zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy wykwalifikowanego instruktora, który posiada nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również cierpliwość.

Przedszkole narciarskie

Są to zajęcia przygotowane dla dzieci w przedziale wiekowym 3-6 lat. Są one prowadzone przez instruktorów z doskonałym podejściem do dzieci. Stopień trudności oraz sposób przekazywania informacji jest dostosowany do możliwości najmłodszych. Zajęcia zorganizowane są tak, aby łączyć ze sobą naukę i zabawę oraz dostarczać maluchom mnóstwa radości. Odbywają się w małych grupach, aby nauczyciel mógł poświęcić odpowiednią ilość czasu oraz uwagi każdemu z uczestników. Przedszkola narciarskie są organizowane na większości stoków. Zazwyczaj nauka odbywa się w specjalnie przygotowanych strefach dla najmłodszych, cechujących się niewielkim nachyleniem. To doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z jazdą na nartach oraz rozbudzenie w dzieciach pasji do sportów zimowych.

Szkółka narciarska

Nieco starsze dzieci oraz młodzież chętnie korzystają z oferty szkółki narciarskiej, prowadzącej zajęcia z nauki od podstaw oraz doskonalenia umiejętności jazdy. Zazwyczaj są one przeznaczone dla osób powyżej 7 roku życia. Uczestnicy dzieleni są na niewielkie grupy nie tylko pod względem umiejętności, ale również wieku, tak aby nauka odbywała się na najlepiej dopasowanym do nich poziomie. Instruktorzy zwracają dużą uwagę na prawidłową technikę jazdy i na bieżąco korygują pojawiające się nieprawidłowości. Dzięki temu uczą dzieci jeździć nie tylko efektywnie, ale też bezpiecznie. Zobacz ofertę szkółki narciarskiej Portaski.

Zajęcia dla dorosłych

Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się jazdy na nartach. Z tego powodu zajęcia organizowane dla dorosłych cieszą się dużą popularnością. Są one orgaznizowane na różnych poziomach zaawansowania, zarówno dla osób, które po raz pierwszy założyły na nogi narty, jak i dla tych, którzy chcieliby jedynie poprawić technikę i zaczerpnąć od instruktora pewnych rad. Nauka odbywa się w kilkuosobowych grupach lub indywidualnie. Zazwyczaj kilka zajęć wystarcza, by dobrze opanować poruszanie się po stoku i pokochać zimowe szaleństwo.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zgorky
2 lat temu

Oczywiście, że tak. Pod okiem dobrego instruktora znacznie szybciej nauczymy się jeździć, zwłaszcza dzieci, dzięki czemu znacznie szybciej będziemy odczuwać prawdziwą przyjemność z jazdy na nartach. Do tego jest to po prostu bezpieczniejsza opcja, samemu łatwo się narazić na kontuzje.