Najmodniejsze dekoracje przedpokoju

Przedpokój – z jednej strony pomieszczenie bardzo ważne, z drugiej wciąż traktowane po macoszemu. To on odpowiada za pierwsze wrażenie jakie mieszkanie zrobi na gościach. Dlatego powinien być urządzony modnie i ze smakiem. Niestety często przedpokój to przestrzeń mała i ciasna, dlatego jego aranżacja bywa wyzwaniem.

--- REKLAMA ---

Podstawowe wyposażenie
Coraz częściej architekci zauważają ważną rolę przedpokoju i poświęcają mu w swoich projektach większy metraż. Niestety w domach i mieszkaniach z rynku wtórnego, najczęściej nie można już dokonywać większych zmian. I tak, bardzo często właściciel pozostaje sam z problemem wąskiego, małego lub nieustawnego przedpokoju. Jego prawidłowa aranżacja jest o tyle ważna, że pomieszczenie to powinno być przede wszystkim funkcjonalne. W podstawowym wyposażeniu znaleźć się powinny m.in. wieszak na ubrania, szafka na buty i lustro.

Dodatki i dekoracje
W przypadku posiadania dużego przedpokoju można wykreować w nim bardzo pomysłową i stylową aranżację. Do podstawowego zestawu mebli dokupić można szafę na okrycia wierzchnie, parasolnicę, a nawet ławeczkę do zakładania butów.
Charakteru dodadzą dopasowane stylistycznie dodatki np. świece, bukiety kwiatów, plakaty ścienne lub obrazy na płótnie. Żeby elementy dekoracyjne wyglądały dobrze we wnętrzu, powinny pasować do niego nie tylko tematycznie, ale również kolorystycznie.

Plakaty i obrazy wciąż na topie
Jednymi z najmodniejszych i wciąż popularnych dekoracji ściennych są różnego rodzaju płaskie grafiki. Plakaty wieszane w przedpokojach mogą mieć różne rozmiary, jak i treść. Nadruk plakatu można zlecić firmie na podstawie własnego zdjęcia lub projektu. Można również wybrać gotowe wzory z szerokiego wachlarza tematycznego, oferowanego przez drukarnie.

Więcej na https://www.wydrukinasztuki.pl/foto-obrazy-na-plotnie/przeznaczenie/do-przedpokoju

Do mody powróciły również obrazy na płótnie. Niegdyś kojarzone jedynie z różnej jakości reprodukcjami dzieł mistrzów, dziś zachwycają pomysłowością. Popularne stało się wykonywanie druku zdjęć na płótnie. Spotkać można również oferty artystów, którzy obrazy na płótnie malują ręcznie, zgodnie z życzeniem klienta.

Złote zasady aranżacji przedpokoju
Mały czy duży, przedpokój powinien przede wszystkim być funkcjonalny. Dlatego warto przemyśleć w jaki sposób umieścić w nim podstawowe meble. Odpowiednia aranżacja może optycznie wyeliminować mankamenty poprzez wrażenie powiększenia lub wydłużenia czy poszerzenia przestrzeni. Odpowiednio dobrane dekoracje sprawią, że przedpokój stanie się nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny i będzie sprawiał dobre pierwsze wrażenie.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments