Na co zwrócić uwagę, kupując kufer motocyklowy?

Osoby lubiące wycieczki motocyklem z całą pewnością mają spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór sakw, toreb, bagażników czy też kufrów. Dzięki tego typu dodatkom możliwe jest zabranie ze sobą w podróż jeszcze większej ilości niezbędnych rzeczy. Coraz popularniejsze wśród motocyklistów są kufry, które są niezwykle funkcjonalne i dostępne w przeróżnych wariantach. Dlaczego warto się na nie zdecydować i czym kierować się przy wyborze?

--- REKLAMA ---

Na co zwrócić uwagę, kupując kufer motocyklowy?

Sakwy motocyklowe są tańsze i mniej skomplikowane w montażu od kufrów, jednakże te drugie zapewniają znacznie większy poziom bezpieczeństwa. Ponadto w kufrze motocyklowym można pomieścić znacznie więcej rzeczy. Są one również bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż sakwy i nie straszne są im niekorzystne warunki pogodowe. Na rynku nie brakuje kufrów wykonanych z wodoodpornych materiałów, które można zamknąć na klucz, dzięki czemu bez obaw można przewozić w nich ważne dokumenty i drogi sprzęt elektroniczny. Na wyjazdy motocyklowe sprawdzają się wręcz idealnie. Niektórzy wykorzystują kufry również jako oparcie dla pasażera w połączeniu z poduszką.

Pojemność kufra motocyklowego powinna wynosić minimum 37l, aby możliwe było włączenie do niego kasków, kurtki i prowiantu. Jeśli chodzi o podróżowanie we dwójkę, to lepiej jest zaopatrzyć się w pojemniejszy model, czyli kufer będący w stanie pomieścić 46 l bagaż. Warto zwrócić uwagę nie tylko na samą pojemność, ale również na kształt kufra. Im jest on bardziej wymyślny, tym trudniej będzie wszystko do niego zapakować. Podstawowy kufer motocyklowy wykonany jest z solidnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz wyposażony w elementy odblaskowe i mocujące. Oprócz samego zamka kufer powinien mieć także blokady antykradzieżowe. Jeśli chodzi o przewożenie w kufrze drobiazgów i zakupów spożywczych, to można pozwolić sobie na zakup tańszego modelu. W przypadku podróżowania z kosztownym sprzętem elektronicznym czy też innym bagażem o dużej wartości zaleca się zakup wysokiej jakości kufra od topowego producenta.

Wyjazdy motocyklowe- https://www.advpoland.pl/

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments