Makijaż do okularów – praktyczne porady

Dobranie makijażu do typu urody stanowi już nieraz niełatwe zadanie, ale prawdziwe wyzwanie pod tym względem mają panie noszące okulary. Podpowiadamy jak się malować, aby makijaż dobrze komponował się z okularami korekcyjnymi.

--- REKLAMA ---

Okulary korekcyjne a makijaż

Okulary korekcyjne nosimy praktycznie przez cały czas. Skoro więc są one nieodłącznym elementem naszego wizerunku, warto wiedzieć jak pogodzić ich design z makijażem tak, aby zachować jak najlepszy wygląd twarzy. Duża różnorodność kolorów oprawek, którą serwują nam niektóre marki (np. okulary korekcyjne Ray-Ban) sprawia, że do sprawy makijażu dopasowanego do okularów w każdym przypadku trzeba podejść nieco inaczej. Istnieje jednak kilka ogólnych zasad.

Jak malować się nosząc okulary?

Nosząc okulary korekcyjne, warto stosować się do poniższych porad:

  • Rozświetlacz – prawie każda oprawka rzuca niepożądany cień pod oczami. Konturowanie rozświetlaczem lub używanie korektora pod oczy pozwoli na zniwelowanie tego efektu.
  • Brwi – w przypadku grubych oprawek brwi powinny być stosunkowo wąskie, aby nie potęgować wrażenia ciężkości. Z kolei przy okularach bez ramek dobrze sprawdzi się ciemniejszy kolor brwi i ich naturalna grubość. Kolorowe oprawki będą dobrze wyglądały, jeśli łuk brwiowy rozjaśnimy rozświetlaczem.
  • Rzęsy – w przypadku długich rzęs może pojawić się problem z zaczepianiem nimi o okulary podczas mrugania. Rozwiązaniem może być wówczas użycie zalotki, która oprócz tego, że pozwoli zachować komfort, nada naszym oczom bardziej zalotnego spojrzenia.
  • Minusy i plusy – minusy optycznie zmniejszają oczy, stąd należy unikać wykonywania opadających kresek lub kresek pod dolnymi powiekami. Dobrze sprawdzą się tutaj jasne, perłowe cienie oraz biała kredka położona na dolną, wewnętrzną powiekę, a także gruba warstwa tuszu do rzęs. W przypadku plusów, które z kolei optycznie powiększają oko, zasady są dokładnie odwrotne – doskonałe będą wówczas ciemne cienie oraz ciemna kreska, które optycznie zmniejszą oczy.
  • Cień do oczu a oprawka – wyraziste oprawki nie będą dobrze komponowały się z mocnym makijażem oka (np. smokey eyes), szczególnie gdy wychodzi on poza ich kontur. Również kolor cienia do powiek nie może kłócić się z kolorem oprawki.
  • Usta albo oczy – jeśli oczy uwydatnione są już przez wyrazistą oprawkę lub oprawkę w stylu tzw. „kocich oczu”, na ustach wystarczy delikatny błyszczyk, w myśl zasady, że należy podkreślić albo oczy albo usta.

Okulary korekcyjne nie muszą stanowić przeszkody w makijażu. Przeciwnie – dobrze wykonany makijaż, wraz z okularami może nadać nam charakteru i upiększy.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments