Kostka do jogi – do czego służy?

Joga jest coraz powszechniej wybieraną aktywnością, głównie ze względu na swoją różnorodność, niski próg wejścia oraz fakt, że możemy ćwiczyć niemal dosłownie wszędzie, gdzie nam się zamarzy. Czy potrzebujemy do treningów kostki do jogi? Czym ona jest i za co odpowiada? Jakie inne akcesoria warto rozważyć?

  1. Kostka do jogi – czym jest i do czego służy?
  2. Kiedy warto skorzystać z kostki do jogi?
  3. Jak wybrać wygodne kolorowe lub czarne legginsy do jogi?

Kostka do jogi – czym jest i do czego służy?

Kostka do jogi, często nazywana również klockiem, to akcesorium mające wspomóc nasze ciało przy okazji wykonywania póz, które wymagają bardzo dużego rozciągnięcia. Dzięki nim możemy wykonać pozę prawidłowo i jednocześnie nie ryzykujemy doznania kontuzji. Co ważne, nie jest to produkt tylko dla użytkowników zaawansowanych – można (i powinno się) korzystać z niego na każdym etapie naszej przygody z jogą, zarówno gdy ćwiczymy w domu lub na sali, jak i na świeżym powietrzu. Zazwyczaj kostki do jogi wykonane są z lekkich materiałów, co zdecydowanie ułatwia ich transport i użytkowanie.

Kiedy warto skorzystać z kostki do jogi?

Na rynku znajdziemy wiele różnych odmian kostek do jogi: piankowe, korkowe czy z różnych gatunków drewna. Mogą one mieć także różne wymiary, kształt oraz wagę. Niezależnie od tych parametrów każdy klocek do jogi pełni tę samą funkcję – ma nam pomóc wykonać ćwiczenia, przy okazji których w wyniku nieuwagi może dojść do nadmiernego rozciągnięcia mięśni. Aby móc trenować w komfortowych warunkach, poza kostką warto zadbać również o antypoślizgową matę oraz wygodne czarne lub kolorowe legginsy, które zapewnią nam pełną swobodę ruchów.

Jak wybrać wygodne kolorowe lub czarne legginsy do jogi?

Legginsy do jogi, podobnie jak koszulka, powinny być dobrze dopasowane do naszego ciała, ale jednocześnie nie mogą nas ograniczać. Jeżeli zastanawiamy się, jak wybrać legginsy w najszybszy i najlepszy sposób, po prostu przymierzmy je przed zakupem. Dzięki temu przekonamy się, czy są dobrze dobrane do naszej sylwetki i spełnią swoją rolę. Dodatkowym ważnym zadaniem legginsów jest również to, że odprowadzają wilgoć i dzięki temu ułatwiają nam ćwiczenia. Powinny być więc wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów o podobnych właściwościach.

Joga to bardzo wartościowy sposób na aktywność fizyczną, z którego może skorzystać każdy – niezależnie od stopnia sprawności, wieku czy celów sylwetkowych. Pamiętajmy, aby ułatwić sobie codzienne sesje przy pomocy odpowiedniej odzieży oraz akcesoriów.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments