Jakie są obowiązkowe elementy domowej zastawy stołowej?

Nawet gdy nie przyjmujemy na co dzień gości, to koniecznie w naszym domu musi się znajdować zastawa stołowa. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. W końcu czymś musimy jeść. Co wchodzi w skład zastawy stołowej? Z czego powinna być wykonana? Sprawdźmy to.

Porcelanowa zastawa stołowa – co wchodzi w jej skład?

Zacznijmy sobie od tego, jakie są obowiązkowe elementy domowej zastawy stołowej? W zastawie stołowej nie możemy zabraknąć talerzy płytkich, talerzy głębokich, filiżanki do kawy, szklanki do napojów zimnych, jak i sztućców (łyżeczki małe, łyżki, widelczyk mały, widelce oraz noże).

--- REKLAMA ---

Pamiętaj o przystawkach

Nie może także zabraknąć półmisków na przystawki. Tego typu akcesoria będą naprawdę dobrym pomysłem. Gdy zabraknie nam naczyń do serwowania posiłków, to nasze dania nie wyjdą z kuchni, a na pewno nie zdają się na stole. Najczęściej w naszym domu są pewne braki. Szczególnie są to zestawy sztućców. Mało kiedy są one kompletne.

Dokup sztućce

Pamiętajmy, że sztućce występują nie tylko w całych zestawach. Możemy kupić na przykład kilka łyżeczek do herbaty, które ciągle gdzieś nam giną. Od razu komplet sztućców nie jest nam potrzebny.

Wybieramy dobrej jakości zastawę stołową

Wiemy już mniej więcej jakie jest obowiązkowe wyposażenie elementów zastawy oraz bez czego nie urządzimy wystawnego przyjęcia, czy też rodzinnego obiadu. Pora rozejrzeć się w poszczególnych ofertach i sprawdzić, które serwisy obiadowe okażą się dobrym wyborem, a które elementy zastawy są bardzo słabej jakości.

Wysoka jakość

Na pewno szkło stołowe musi być wysokiej jakości. Nie wyobrażamy sobie picia nawet wody mineralnej ze szklanki, która w każdej chwili może się potłuc. Poleca się szkło z grubym dnem. Nawet jest to bardzo ważne, gdy mamy kieliszki na wąskiej nóżce.

Nasza zastawa stołu powinna być wysokiej jakości. Na pewno dużą popularnością cieszy się porcelana. Wybierajmy takie talerze, jak i inne wyposażenie kuchni, aby było odporne na wysoką temperaturę.

Dostosowanie do zmywarki

Chodzi nie tylko o sztućce deserowe, ale także naczynia do serwowania. Wiadomo, że bardzo często talerze, sztućce i inne naczynia ze stołu lądują prosto w zmywarce. Innymi słowy, muszą być przystosowane do mycia w zmywarce, która chyba znajduje się już w każdym domu.

Jaki serwis obiadowy wybrać?

Musimy przyznać, że najkorzystniej wypada zakup całego serwisu obiadowego. Na rynku jest szeroki wybór, a więc nie mamy na co narzekać. Możemy także poczekać na specjalne okazje, których na rynku nie brakuje.

Bardzo często w skład serwisu wchodzą także kieliszki do wina. Czasem kieliszków jest nieco więcej, a więc do białego wina, szampana, czy też innych trunków. Takowe wchodzą w skład dodatkowego kompletu. Jest to, chociażby, komplet szkła stołowego.

Prezent na parapetówkę, czy też ślub

Serwisy obiadowe nadają się idealnie na prezent do nowego mieszkania. Świetnie sprawdzają się jako prezent ślubny. W końcu młodzi będą potrzebowali akcesoriów do spożywania posiłków. Obojętnie czy będą to czyste zupy, czy też dania z owoców morza.

Hartowane szkło

Wybierzmy dobre jakościowo serwisy. Poleca się te z hartowanego szkła. Są one świetne do podawania różnego rodzaju przystawek oraz trunków. Z doświadczenia wiemy, aby stawiać na serwisy, które są przeznaczone dla dwunastu osób. Wiadomo, że te na sześć są bardziej przystępne cenowo, ale w wielu wypadkach nie sprawdzają się.

Zadbajmy o pełne zastawy

W wyposażeniu musimy mieć zawsze dodatkowe talerze i inne elementy zastawy. W naszej jadalni nie może część zaproszonych osób otrzymać jeden komplet zastawy, a inni coś zupełnie z innego kompletu. Wygląda to źle. Skoro każdy ma kieliszek w kształcie walca, to każdy.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments