Jakie meble sklepowe wybrać? Wskazówki dla urządzających wnętrze punktu handlowego

Odpowiednie wyposażenie meblowe sklepu może zwiększyć zainteresowanie klientów i pozytywnie wpłynąć na wyniki sprzedaży. Jeśli planujesz urządzanie swojego lokalu handlowego, zobacz jakie meble sklepowe warto rozważyć i skompletuj zestaw, który najlepiej się u Ciebie sprawdzi.

--- REKLAMA ---

Meble sklepowe – regały

Stanowią niezbędny element wyposażenia w niemal każdym sklepie. Powinny być dopasowane do rodzaju sprzedawanych produktów, ale bez względu na branżę, bardzo dobrze sprawdzają się metalowe egzemplarze. Można do nich czasem można zamówić akcesoria z innych materiałów, np. szkła, drewna bądź PCV. Warto szukać takich regałów, których konstrukcja umożliwia dołączanie dodatkowych modułów, takich jak zestaw szafek, koszyków albo szuflad. Szczególnie funkcjonalne będą te meble sklepowe, które opierają się na perforowanych konstrukcjach, dzięki czemu można zmieniać wysokość półek w zależności od aktualnych potrzeb.

Istotne są parametry techniczne. Należy sprawdzić jakie są wymiary regału oraz jak duża jest jego nośność. Nierzadko musi on być w stanie utrzymać dużą liczbę produktów. Ważny jest także wygląd mebla. Jeśli ma on skutecznie wzbudzać zainteresowanie produktami, jego design nie może odwracać uwagi od towarów. Mebel powinien być także łatwy w czyszczeniu.

Meble do sklepu – gabloty

Poza regałami, w sklepie mogą się przydać również gabloty. Możesz wybierać spośród przeszklonych modeli, a nawet zamykanych na klucz. Warto umieścić je w swoim lokalu, jeśli oferujesz asortyment, który łatwo zniszczyć. W ten sposób skutecznie go zabezpieczysz. Gabloty stanowią też ochronę przed kurzem.

Wybierając ten rodzaj mebli sklepowych, zwróć uwagę na to, czy producent pozwala na montaż oświetlenia wewnątrz gabloty. Światło sprawi, że będziesz mógł w pełni wyeksponować zalety swoich produktów i zachęcić klientów do ich zakupu. Warto też decydować się na gabloty, w których można konfigurować rozstawienie półek.

Gondole w średnich i dużych lokalach

Gondole to charakterystyczny rodzaj regałów, niższy od tych standardowych. Dzięki temu przestrzeń w sklepie nie wydaje się zamknięta, a robienie zakupów staje się przyjemniejsze. Tego typu meble można zauważyć m.in. w drogeriach oraz w sklepach na stacjach paliw. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w dużych i średnich lokalach. Gondole są dwustronne i zaprojektowane z myślą o środkowej powierzchni sklepu.

Niektórzy producenci oferują dodatkowe regały, które stanowią uzupełnienie gondol. Stanowią one zakończenie alejek. Warto umieszczać na nich te produkty, którymi chcesz szczególnie zainteresować klientów.

Stoły ekspozycyjne – sposób na atrakcyjne przedstawienie towarów

Ten rodzaj mebli wyróżnia się spośród innych, dlatego będzie szczególnie przydatny, gdy zechcesz zwrócić uwagę klientów na wybrane produkty. Możesz na nich umieszczać np. ekspozycję sezonową albo asortyment objęty promocją. Przeglądając oferty producentów umeblowania, zwróć uwagę na nośność stołów oraz ich stabilność. Jeśli są wysokiej jakości, powinny znosić nawet duże obciążenia. Przypatrz się także konstrukcji. Najlepsze będę egzemplarze, które umożliwiają regulację np. wysokości nóżek. Dzięki temu będziesz mógł dostosować wygląd stołów do potrzeb swojego sklepu.

To tylko niektóre typy mebli, które możesz umieścić w swoim sklepie. Pamiętaj że wyposażenie meblowe powinno być zawsze dostosowane do wielkości lokalu oraz rodzaju asortymentu. Na stronie http://www.vonart.com.pl/oferta/meble-sklepowe/ można znaleźć różnego rodzaju meble sklepowe – zastanów się, jakie elementy umeblowania przydadzą się w Twoim sklepie i zdecyduj się na gotowe komplety lub produkowane na zamówienie.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments