Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?

Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach?

--- REKLAMA ---

Trudno wyobrazić sobie wyjazd bez walizki. To niezwykle praktyczny wyrób, który nie tylko dobrze chroni mienie, ale też pozwala na wydajne zapakowanie dobytku. Alternatywa walizek, czyli plecaki, świetnie sprawdzą się w przypadku turystyki pieszej, wspinaczki czy jazdy na rowerze, natomiast w innych sytuacjach najlepiej zdecydować się właśnie na walizkę. Jednak dobór odpowiedniego produktu nie jest łatwy, gdyż producenci oferują bardzo różnorodne modele, niektóre nawet o dość nietypowych kształtach. Przyciągają cenami i kolorystyką, jednak to nie te cechy są najważniejsze w przypadku walizek.

Dobra walizka – czyli jaka?

Przed zakupem walizki warto zastanowić się, do czego będzie używana. Inny bowiem model przyda się osobie podróżującej samolotem, inny w przypadku przemieszczania się samochodem. Długość pobytu na wyjeździe także ma znaczenie i powinna mieć wpływ przede wszystkim na pojemność danej walizki na kółkach. Na dalekie podróże, trwające nawet dwa tygodnie, przyda się duża walizka, np. taka o pojemności 100 litrów. Na krótsze wyprawy można zaopatrzyć się w mniejsze produkty. O czym jeszcze pamiętać, kupując walizkę?

  1. Dobra walizka na kółkach powinna być lekka sama w sobie. Nie można jednak godzić się na to, aby lekkość walizki wynikała z pogorszenia jakości użytych materiałów. Walizka powinna być lekka, ale też solidna.

  2. Kółka walizki to bardzo istotna część tego opakowania na bagaż. Należy wybierać walizki z kółkami kauczukowymi, które obracają się o 360 stopni. Duże walizki powinny mieć nie dwa kółka, ale cztery.

  3. W walizce nie może zabraknąć łatwo wysuwającego się i trwałego uchwytu. Najlepiej jeśli wykonany jest z aluminium.

  4. Oprócz uchwytu ruchomego w walizce przyda się też uchwyt stały. Będzie niezwykle poręczny, jeśli okaże się, że trzeba walizkę chwycić i gdzieś przenieść.

  5. Twarde walizki na kółkach powinny być wyposażone w system zabezpieczający, np. kłódki z zamkiem TSA.

Walizki na kółkach dla dzieci

Walizki to nie tylko akcesoria dla dorosłych. Producenci mają w swoich ofertach także specjalne produkty zaprojektowane z myślą o najmłodszych podróżnikach. Walizki na kółkach dla dzieci to wyroby niezwykle kolorowe, najczęściej nawiązujące do znanych postaci z bajek. Do kupienia są także walizki na kółkach o oryginalnych kształtach, np. takie w formie biedronki czy pszczółki. Większość z nich dzieci mogą także używać w szkole, aby nie nosić ciężkich i niewygodnych plecaków.

Podróżować można na różne sposoby. Jeśli ktoś porusza się samolotem, pociągiem lub samochodem powinien zaopatrzyć się w walizkę. Modele z kółkami doskonale sprawdzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdzie trzeba będzie się z nimi poruszać na dłuższym dystansie. Warto kupować twarde walizki na kółkach, bowiem są wygodne i doskonale zabezpieczają bagaż przed zniszczeniem. Najlepiej sprawdzą się produkty z kauczukowymi kółkami, aluminiowym uchwytem i jak najlżejsze z zachowaniem wysokiej jakości użytych elementów i materiałów.

Alternatywą dla walizki mogą być torby sportowe czy  plecaki.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments