Jak usunąć brzydki zapach ze sneakersów? 3 metody, które musisz znać!

Twoje ulubione buty mają już kilka lat i zaczęły brzydko pachnieć? Włożyłaś buty na gołe stopy, bo nie lubisz, kiedy ze sneakersów wystają skarpety i zaczynasz czuć tego nieprzyjemne konsekwencje? A może często biegasz, dlatego Twoje sportowe buty są narażone na częstszy kontakt z potem? Nieprzyjemny zapach z butów to problem, który zna niemal każdy z nas. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, żeby się go pozbyć.

---REKLAMA ---

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów? Wypróbuj zwykłą herbatę!

Żeby usunąć brzydki zapach ze sneakersów, możesz użyć przedmiotu, który go wchłonie. Jesteśmy przekonani, że masz go w domu! Co to takiego? Zwykła herbata! Wystarczy, że do każdego buta włożysz kilka torebek czarnej herbaty (nie musi być markowa, zwykła herbata z Biedronki będzie równie dobra, jak Lipton) i pozostawisz je tam na całą noc. O poranku zapach wydobywający się z Twoich butów powinien być dużo przyjemniejszy.

Brzydki zapach ze sneakersów? Soda oczyszczona przyjdzie z pomocą

Powszechnie dostępnym preparatem, który dostaniesz niemal w każdym sklepie spożywczym, a który szybko i skutecznie zniweluje brzydkie zapachy w Twoich butach, jest soda oczyszczona. Ten biały proszek nie tylko pochłania zapachy, ale także zapobiega rozwijaniu się bakterii, które są główną przyczyną brzydkich zapachów. Minusem tego sposobu jest to, że sodę należy wsypać bezpośrednio do butów, co oznacza, że jej usunięcie może być dość kłopotliwe. Jak zrobić to najszybciej? Żeby to zrobić, warto użyć odkurzacza.

Cytryna i szałwia – skuteczny sposób na nieprzyjemne zapachy

Kolejny w 100% naturalny sposób na to, aby usunąć brzydki zapach ze sneakersów to przygotowanie woreczków z cytryną i szałwią. Wystarczy, że drobno pokrojoną skórkę z cytryny włożysz do płóciennych woreczków razem z liśćmi szałwii. Pozostawione na noc wchłoną brzydkie zapachy, jednocześnie zastępując tę woń przyjemnym, świeżym aromatem cytryn. Co więcej, mieszanka taka ma właściwości antybakteryjne, co oznacza, że będzie zapobiegać nawrotom zapachów, których nie lubisz.

Nowe wkładki z naturalnych materiałów – rozwiązanie ostateczne

Twoim butom nie pomaga żadna z powyższych metod? Kup nowe wkładki, ale pamiętaj, aby wybrać te z naturalnych materiałów, np. ze skóry lub z bawełny. Władki do butów wykonane ze sztucznych materiałów zaczynają wydzielać nieprzyjemne znacznie szybciej. Jeżeli wiesz, że Twoje stopy szybciej się pocą lub z jakichś butów korzystasz bardzo często, zaopatrz się w kilka par wkładek i wymieniaj je regularnie. To nie tylko sposób na zwalczanie brzydkich zapachów, ale także metoda zapobiegająca powstawaniu chorób stóp, takich jak grzybica.

Kilka sposobów. Który najskuteczniejszy?

Jak widzisz, istnieje szereg sposobów na to, żeby odświeżyć swoje buty. Nie musisz wcale kupować specjalistycznych środków w sklepie obuwniczym – wystarczy, że zajrzysz do kilku półek w swojej kuchni. Który z nich okaże się najbardziej skuteczny? Wszystko zależy od tego, z jakich materiałów wykonane są Twoje buty i jakiego rodzaju bakterie w nich się namnażają. Próbuj po kolei, eksperymentuj, sprawdzaj, a na pewno znajdziesz tę metodę, którą będziesz wykorzystywać jeszcze nie jeden raz.

REKLAMA