Jak urządzić imprezę w ogrodzie?

Wakacyjna pora, ale i ciepłe wiosenne wieczory zachęcają nas, aby coraz więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu – nie tylko w ciągu dnia, ale i nocą. Posiadacze ogródka z pewnością jeszcze przed rozpoczęciem sezonu planują liczne imprezy w gronie rodziny i znajomych, w czasie których będą mogli delektować się kontaktem z naturą i romantycznym światłem księżyca. O co zadbać, by takie przyjęcie się udało?

Przede wszystkim miejsce

Jeśli masz w ogródku ustawioną altankę, połowa pracy jest już za Tobą. Miejsce na plenerową imprezę powinno być bowiem zacienione – jeśli będzie się odbywała również w dzień – oraz osłonięte przed deszczem – na wszelki wypadek, by nawet drobna mżawka nie pokrzyżowała Twoich planów. Jeśli nie masz altanki, przydatny okaże się spory parasol lub specjalny namiot rozstawiony nad meblami. Koniecznie zadbaj także o odpowiednią liczbę krzeseł i duży stół lub kilka mniejszych połączonych ze sobą. Miejsce jest już gotowe – ale czy na pewno?

Zadbaj o klimat

Nocna impreza nie może się oczywiście obyć bez oświetlenia. I o ile w ogródkach, do których dociągnięto gniazdka z prądem nie będzie to problemem, o tyle w przeciwnym wypadku należy się bardziej wysilić. Przydatne okażą się lampki na akumulatory do zawieszenia bezpośrednio nad stołem oraz latarenki na baterie słoneczne, które dają nieco mniej światła, ale pozwolą się bezpieczniej poruszać po ogrodzie. Trudno sobie wyobrazić dobrą imprezę także bez muzyki – przydatny tu się okaże bezprzewodowy głośnik JBL z Bluetooth. Nie potrzebujesz do niego prądu, a muzykę możesz na niego łatwo przesyłać z telefonu.

Kuchnia na świeżym powietrzu

W naszym kraju z imprezami plenerowymi nieodłącznie kojarzy się także tradycja grillowania – nic w tym dziwnego. Tak przyrządzone jedzenie jest bardzo smaczne i zdrowe, a ponieważ można je przygotować bezpośrednio na dworze, kucharz czy kucharka nie są zmuszeni do opuszczania imprezy na dłuższy czas! Oprócz samego grilla przydatny będzie także stół, na którym będziesz mógł odłożyć przygotowane do smażenia potrawy, a także trzymać potrzebne sztućce i inne akcesoria.

O czym jeszcze pamiętać?

Udana impreza na świeżym powietrzu będzie zależała również od kilku drobniejszych szczegółów. Wyjątkowo irytująca może się okazać obecność komarów, które kąsając, pozbawią gości chęci do zabawy. Możesz się ich pozbyć, używając specjalnych lamp owadobójczych, świec antykomarowych, które jednocześnie stworzą przyjemną atmosferę przy stole oraz specjalnych specyfików mających odstraszyć te owady. Pamiętaj też, że liczy się Twój komfort jako gospodarza. Jeśli przerażają Cię sterty naczyń do umycia po imprezie, zrezygnuj z nich! Postaw na papierową lub plastikową zastawę i nie martw się, że będzie ona nieelegancka. Przyjęcia organizowane na świeżym powietrzu przy grillu są zazwyczaj mniej formalne i można sobie pozwolić na lekkie odstępstwa od normy. Pamiętaj też, by na stole ustawić coolery na napoje, szczególnie jeśli biesiada odbywa się w środku lata.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments