Jak udekorować salę na pierwsze urodziny malucha?

Zbliżają się pierwsze urodziny Twojego malucha i chcesz zorganizować fantastyczne przyjęcie? Dzieci uwielbiają, gdy dużo się wokół nich dzieje i gdy mogą spędzić czas wśród kolorowych ozdób i w gronie bliskich im osób.

Dodatkowo, nieco starsi goście będą robić mnóstwo zdjęć na pamiątkę – dobrze zatem zadbać o doskonałą dekorację sali na roczek! Mamy nadzieję, że nasze wskazówki nieco Ci w tym pomogą!

Po pierwsze: wybierz motyw przewodni!

Nie obawiaj się, wybór motywu przewodniego imprezy z okazji pierwszych urodzin dziecka nie jest taki trudny! Jedną z możliwych opcji jest wybranie bajki czy bohatera lubianego przez malucha. Jeśli postać z kreskówki jest dość „znana” – w sklepach znajdziesz mnóstwo gadżetów i dekoracji licencyjnych, które ułatwią przygotowanie oprawy przyjęcia marzeń. Nie zawsze jednak motyw przewodni musi być związany z określoną bajką.

Możesz zdecydować się również na bardziej uniwersalny temat i przygotować dekorację sali w wybranym stylu. Może przyjęcie dla małej księżniczki? Lub impreza w stylu kosmicznym? Wszystko, co sprawia radość Twojemu dziecku, będzie odpowiednie! Uniwersalnym rozwiązaniem dekoracyjnym będzie także postawienie na jedną konkretną linię kolorystyczną. Wówczas dobranie wszelkich pozostałych akcesoriów będzie jeszcze prostsze, a efekt aranżacyjny nadal będzie zachwycający!

Po drugie: dekoracje!

Dekoracje na roczek to must-have zarówno kameralnych, jak i hucznych przyjęć urodzinowych! Wśród najpopularniejszych są balony i akcesoria oferowane w wielu wariantach kolorystycznych. Od gumowych, po papierowe. Od minimalistycznych, przez duże i masywne. Jest w czym wybierać!

Balony nadmuchane powietrzem będą ozdabiać podłogę i pusty kąt, a wypełniony helem uniesie się tuż pod sufit. Pamiętaj, że można z nich wykonać także dodatkowe ozdoby i kreatywne konstrukcje, które ozdobią kinkiety lub framugi okien. Girlandę można ułożyć w kształt niewielkiego obramowania, na tle którego goście mogą fotografować się z małym jubilatem lub jubilatką. Nie trudno też stwierdzić, że każde dziecko zwyczajnie lubi baloniki – można się nimi bawić, są miękkie i kolorowe – czego chcieć więcej?

Chociaż pierwsze urodziny są imprezą, z której najwięcej emocji zapamiętają dorośli, to nie można zapominać o tym, kto jest główną gwiazdą przyjęcia. Z tego względu obok klasycznych dekoracji sali nie powinno zabraknąć kilku atrakcji dla najmłodszych. Jeśli w domu lub w wynajętym lokalu znajdzie się trochę wolnej przestrzeni, można przygotować zwykły, dmuchany basenik i wypełnić go plastikowymi kulkami. Jeżeli wśród gości znajdą się starsze dzieci, z myślą o nich dobrze jest przygotować niewielki nawet stolik, przy którym będą mogły się pobawić, rysować, układać klocki.

Po trzecie: stół też warto odpowiednio udekorować!

Na przyjęciu z okazji ukończenia pierwszego roku życia z pewnością podawany będzie poczęstunek. A to oznacza, że stół w jadalni, na którym pojawi się uroczysty obiad lub tort, można potraktować jako tło do wielu, dodatkowych dekoracji.

Idealnym rozwiązaniem na przyjęcia dla najmłodszych jest zakup jednorazowych naczyń. Kolorowe talerzyki, spersonalizowane kubeczki i lekkie, plastikowe sztućce będą bezpieczne – nawet zrzucone przez maluchy ze stołu nie potłuką się i skaleczą dziecięcych rączek.

Z podobnych względów nie polecamy wykorzystywania małych dekoracji, takich jak szklane kulki, perełki czy równie drobne inne elementy. Istnieje spore ryzyko połknięcia takich akcesoriów przez malucha – grunt to bezpieczeństwo! Szeroki wybór ciekawych i kreatywnych dekoracji na przyjęcie znajdziesz na stronie https://mojeparty.pl/.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments