Jak dobrać lampy do salonu i jadalni?

Materiał zewnętrzny

Odpowiednio dobrane oświetlenie to ozdoba wnętrza. Lampy powinny być przede wszystkim funkcjonalne, jednak niezaprzeczalnie – ich wygląd także ma znaczenie. Dobierając lampy, warto najpierw dokonać oceny pomieszczenia – do czego służy, gdzie najlepiej umiejscowić lampę, aby była jak najbardziej funkcjonalna oraz jakie czynności są wykonywane w danej przestrzeni. Odpowiadając na te pytania, łatwiej będzie stwierdzić, jaka lampa sprawdzi się w danej przestrzeni, a która zupełnie się do niej nie nadaje. 

---REKLAMA ---

Odpowiednie oświetlenie salonu i jadalni – proste i funkcjonalne rozwiązania 

Zanim zabierzesz się za dobieranie lamp do jadalni i salonu, odpowiedz sobie na kilka pytań: Jak wyglądają te pomieszczenia? W jakim stylu zostały urządzone? Czy czytamy tam książki? Czy planujemy tylko oświetlenie sufitowe, a może także dobrze byłoby umieścić oświetlenie dodatkowe, jak np. lampy stojące? Jak zazwyczaj spędzamy czas w danym pomieszczeniu i do czego ono głównie służy? Są to niezwykle istotne pytania, od których nie uciekniemy, a które wcześniej czy później i tak się pojawią.  

Najprostszym rozwiązaniem są lampy sufitowe do salonu. Ten typ oświetlenia jest niezwykle łatwy w aranżacji. Ich plusem jest szeroki wybór i duża dostępność na rynku. Do lamp sufitowych z łatwością można dobrać lampę stojącą czy kinkiet, który będzie pełnił funkcję dodatkowego oświetlenia.  

Nowoczesne oświetlenie – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesne oświetlenie to ostatnio hit. Oryginalne, ale minimalistyczne wzory i neutralne kolory lub coś zupełnie odwrotnego – mocne kolory i krzykliwy styl. Każdy z łatwością wybierze oświetlenie, zgodnie ze swoimi upodobaniami.  

Planując oświetlenie salonu i jadalni, warto także skoncentrować się nad estetyką całego pomieszczenia. Lampy powinny być utrzymane w podobnym stylu, wówczas unikniemy wrażenia chaosu i bałaganu, który może pojawiać się, gdy w jednym miejscu pojawi się zbyt dużo wzorów, kolorów i barw. Nie mówimy tu o zaplanowanym eklektyzmie, ale o źle dobranych do siebie elementach.  

Podczas planowania oświetlenia do salonu i jadalni, ważna jest także wielkość pomieszczenia. Do obszernych i przestronnych przestrzeni, warto wybrać podwójne lampy, np. lampy inspirowane czy Shilo lampy.  W jeszcze większych pomieszczeniach, liczba lamp może być nawet większa. Jako oświetlenie dodatkowe do salonu i jadalni warto wybrać lampy stojące, halogeny, kinkiety lub listwy. Ich wybór na rynku jest tak duży, że z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Inwestując w  konkretny model lampy, zastanówmy się także, jaka temperatura barw nam odpowiada – tu także mamy szerokie spektrum możliwości.  

Coraz częściej wybierane są nowoczesne lampy do salonu i jadalni. Mnóstwo modeli, wzorów i kolorów – z łatwością wybierzesz taką, która będzie idealna.  

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments