Jak dobrać dekolt sukienki do sylwetki?

Sukienki włoskie są synonimem klasy i najlepszego stylu. Trudno się z tym nie zgodzić. W końcu, czy jest naród lepiej ubrany niż Włosi. Kobiety, w przeciwieństwie do wielu mężczyzn przykładają bardzo dużą wagę do ubrań. Jednak nawet Paniom zdarzają się wpadki, a to za sprawą dekoltu. Warto tutaj pamiętać, że źle dobrany dekolt nie tylko prezentuje się nieestetycznie, ale również może zaburzać proporcję sylwetki.

---REKLAMA ---

Bo sylwetka ma znaczenie

Bądźmy szczerzy, niewiele jest kobiet, które mogą ubierać każdą sukienkę i zawsze wyglądać świetnie. Tak naprawdę chyba większość kobiet ma kompleksy na punkcie swojej sylwetki. Niewiele jest Pań, które mogą pochwalić się iście boskimi proporcjami. Sylwetka klepsydry, czy też w kształcie X jest najbardziej pożądana, ale też najmniej kobiet takową posiada.

Na szczęście proporcje figury można zmienić stosując pewne triki. Kluczową rolę odgrywa tutaj dekolt. Zatem warto dopasować sukienkę tak, aby podkreślała walory, natomiast ukrywała mankamenty. Podstawowa zasada mówi, że układ pionowy i skośny wysmukla, natomiast poziomy poszerza.

Dekolt sukienki jest ważny

Trudno się nie zgodzić, że sukienki są symbolem kobiecości. Sprawiają, że wzrasta atrakcyjność i poczucie własnej wartości. Niezależnie, jaką kobieta ma sylwetkę, zawsze może znaleźć coś dla siebie. Tutaj idealnie sprawdzą się sukienki włoskie, gdzie jakość łączy się z najnowszymi trendami. Sukienki mogą mieć dekolt V, który doskonale pasuje dla kobiet o dużym biuście i szerokich ramionach. Optycznie wysmukla on sylwetkę, a jednocześnie podkreśla atuty. Oczywiście tutaj istotne znaczenie ma kąt rozstawienia.

Węższy kąt wydłuża przede wszystkim szyje, co sprawia, że figura wydaje się być smuklejsza. Natomiast szerszy kąt podkreśla ramiona, zatem polecany jest również dla kobiet o atletycznej sylwetce. Warto jeszcze pamiętać, że taki dekolt dosyć solidnie eksponuje biust, zatem nie można przesadzać, z jego wykrojeniem. Świetnie prezentują się sukienki włoskie damskie z baskinką, można też postawić na bardziej neutralny krój w postaci sukienek koktajlowych.

Włoskie sukienki damskie w hiszpańskim stylu

Dla kobiet, które chcą podkreślić niemal idealne proporcje polecane są sukienki z dekoltem hiszpańskim. Uwydatniają one ramiona, a przy tym świetnie podkreślają talię. Również kobiety ze szczupłymi ramionami i wąską talią mogą sobie na taki krój pozwolić. Niewątpliwie sukienki z hiszpański dekoltem świetnie się prezentują, jednak warto unikać ich w przypadku, gdy na plecach odkłada się zbędny tłuszczyk, bądź też, gdy ramiona są zbyt korpulentne . Taki typ polecany jest również dla Pań o figurze gruszek, niewątpliwie uwydatnia on kobiece ciało, zatem polecany jest dla osób , które lubią się wyróżniać.

Dekolt łódka – prawie dla każdego

Najbardziej uniwersalny wydaje się być dekolt w kształcie łódki. Warto zauważyć, że sukienki z takim dekoltem pasują każdej kobiecie, niezależnie od wieku. W przypadku bardziej masywnych ramion warto zdecydować się na proste sukienki włoskie, damskie atuty w postaci większego biustu będą podkreślone. Tutaj idealnie może sprawdzić się krój ścinany w pasie lub ponadczasowa tuba. Dekolt łódka pasuje nawet paniom, których natura nie obdarzyła zbyt hojnie biustem, ale od czego są biustonosze push up?

W tym wypadku dekolt podkreśli smukłą talie i płaski brzuszek. Idealnym krojem będą dopasowane sukienki włoskie, sklep online ma naprawdę szeroką ofertę. Sukienki z takim dekoltem również doskonale komponują się z poszerzanym dołek kreacji, podkreślając wszystkie walory sylwetki.

Dekolt asymetryczny –nie tylko dla odważnych

Idealnie prezentuje się też dekolt asymetryczny. Można go znaleźć w wielu sukienkach włoskich. Sklep online ma doskonały wybór. O tym dekolcie można powiedzieć, że jest to dekolt do zadać specjalnych, prawie jak James Bond.

Otóż odwraca on uwagę od wszelkich niedoskonałości sylwetki i podkreśla atuty. Na pewno wysmukla ramiona i sprawia, że szyja wydaje się dłuższa. Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że można uzyskać niemal sylwetkę klepsydry, wystarczy tutaj dobrać dodatkowo pasek, bądź też wybrać ścinany w pasie krój.

Zatem tak niepozorny element, jak dekolt ma dużą moc. Potrafi ukryć mankamenty, a jednocześnie podkreślić wszystkie atuty. Co najważniejsze, może zmienić proporcje sylwetki. Czy można chcieć więcej?

REKLAMA