Jak dbać o markową odzież?

Rozpoznawalne logo nie jest jedynym powodem, dla którego markowe ubrania cieszą się tak dużą popularnością. Użytkownicy cenią je także za wysoką jakość. Nie oznacza to jednak, że można obchodzić się z nimi w dowolny sposób. Warto o nie dbać, a wówczas odwdzięczą się trwałością i nieskazitelnym wyglądem. Jak więc pielęgnować i przechowywać odzież renomowanych producentów?

Dlaczego warto kupować markową odzież?

Markowe ubrania maję tę zaletę, że przez długi czas zachowują swoje walory wizualne i użytkowe. Ich zakup się więc opłaca. Zamiast kilku błyskawicznie zużywających się bluz kupujesz jedną, która służy Ci przez kilka sezonów.

Warunek jest jeden ? produkt musi być oryginalny. Dlatego firmową odzież warto kupować za pośrednictwem sklepów o ugruntowanej pozycji na rynku, takich jak https://messimo.pl/. Znajdziesz tutaj markowe ubrania damskie i męskie renomowanych producentów ? m.in. Calvina Kleina, Tommy’ego Hilfigera, Reeboka, Napapijri, Nike czy też Adidasa.

To wysokiej jakości rozwiązania, które dzięki wykorzystaniu starannie wyselekcjonowanych materiałów i precyzyjnemu wykonaniu odznaczają się trwałością oraz odpornością na intensywne użytkowanie i wielokrotne pranie. Ich kupno to dobrze zainwestowane pieniądze.

Co więcej, dzięki prostym zasadom pielęgnacyjnym możesz zachować ich nieskazitelny wygląd na dłużej. Będzie to korzystne nie tylko dla Twoich finansów, ale również środowiska naturalnego. Przemysł odzieżowy to jedna z tych branży, które nadmiernie eksploatują naszą planetę. Warto więc wybierać mądrze i dbać o już kupioną odzież.

Jak dbać o markowe ubrania?

Podstawową zasadą pozwalającą przedłużyć żywotność markowej odzieży jest stosowanie się do zaleceń producenta widniejących na metkach. Jeżeli etykieta wyjątkowo Ci przeszkadza, możesz ją odciąć. Jednak pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj. Włóż do szafki lub pudełka i zachowaj. Na pewno przyjdzie moment, gdy ją wykorzystasz.

Nie bez przyczyny bowiem markowe ubrania męskie i damskie mają metki. Zawierają one wiele użytecznych informacji, w tym sposób i temperaturę prania. Jeśli producent rekomenduje pranie ręczne, nie wkładaj ubrania do pralki, ewentualnie wybierz bardzo delikatny program. Gdy zaś daną rzecz można prać w wodzie o temperaturze 30 st. Celsjusza, nie ustawiaj 60 st. Odzież może znacznie się skurczyć lub utracić fason.

W jaki jeszcze sposób możesz dbać o markowe ubrania damskie i męskie?

1. Zmniejsz liczbę obrotów podczas wirowania.

2. Delikatne tkaniny susz w sposób tradycyjny.

3. Podczas prania używaj sprawdzonych detergentów, które zabezpieczają włókna przed mechaceniem się, a kolory przed    blaknięciem. 

4. Dozuj detergenty zgodnie ze wskazówkami producenta.

5. Zaopatrz się w żelazko z precyzyjną regulacją temperatury i wysokiej jakości stopą.

6. Podczas prasowania odzieży stosuj się do zaleceń producenta wskazanych na metce.

Jak przechowywać markowe ubrania męskie i damskie?

Sposób przechowywania markowej odzieży to kolejny czynnik, który determinuje jej żywotność. Przede wszystkim należy wystrzegać się magazynowania ubrań na poręczach krzeseł. Nie służy im również trzymanie ich na stosach na łóżku czy też podłodze. Jak więc optymalnie przechowywać markowe ubrania damskie i męskie?

Każda rzecz powinna wisieć w szafie na osobnym wieszaku. Najlepiej jeśli będzie to model drewniany lub powlekany miękką tkaniną, która zapobiegnie zsuwaniu się ubrania. Szczególnie szkodliwe dla odzieży są wieszaki wykonane z cienkiego drutu. Mogą one bowiem deformować ramiona swetrów, bluz i koszul.

Co ważne, przy odwieszaniu odzieży do szafy należy dokładnie sprawdzić kieszenie. Jeżeli będą one wypchane przedmiotami, ciężar sprawi, że utracą one pierwotny kształt. Na markowe ubrania męskie i damskie niekorzystny wpływ ma również ścisk. Dlatego rzeczy należy wieszać w pewnej odległości od siebie. Istotne jest również to, aby od czasu do czasu dobrze przewietrzyć szafę. Zapewni to świeżość odzieży.

Markowe ubrania wyróżniają się wysoką trwałością. Dzięki odpowiedniemu sposobowi ich traktowania i przechowywania możesz przedłużyć ich żywotność i zachować nieskazitelny wygląd odzieży na wiele sezonów. Wystarczy odrobina wysiłku.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments