Ile kosztuje wydanie własnej książki?

Własna książka – do niedawna marzenie wielu literatów i poetów… Dzisiaj? Niemal każdy z nas może wydać własna publikację, nie bacząc na recenzje, wykształcenie i kompetencje, mając „jedynie” gotowy materiał i odłożone pieniądze. Zastanawiałeś się kiedyś, ile to kosztuje?

--- REKLAMA ---

Pisać czy nie pisać?

Kreowanie rzeczywistości, opisywanie fikcyjnego świata,budowanie dialogów czy kolorowych i wirtuozerskich narracji – coraz więcej ludzi,w tym także znanych z pierwszych stron gazet,z telewizji czy internetu, odkrywa w sobie pasję do pisania. Piszą niemal wszyscy. Począwszy od dziennikarzy, sportowców, znanych fryzjerek aż po celebrytów. Czy to dobrze? Można się spierać. Wydawać się może, że wystarczy mieć znane nazwisko, chwytliwy pomysł na książkę i sukces gwarantowany. Źdźbło prawdy w tym jest. Z kolei niszowi literaci i artyści mają problem,by wydać niewielki nakład dobrej literatury czy tomiku nowej poezji. Każdy może w swoim sumieniu osądzić, co o tym myśli. Jednej właściwej odpowiedzi na pytanie, jak powinno być, z pewnością nie ma.

Także i przeciętny Nowak, szary obywatel może pokusić się o wydanie własnej książki. Jak sprawić, by dopieszczona w każdym calu, przemyślana  i uporządkowana książka nie trafiła do szuflady, ale została wydana?

Zrób to online!

Coraz popularniejszą formą wydawania książek i zupełnie alternatywną dla klasycznego sposobu jest wydanie książki online, tak zwany self-publishing. Droga „analogowego” wydania jest długa i żmudna – pozyskanie zaufania konkretnego wydawnictwa jest trudne, zwłaszcza, jeśli Twoje nazwisko nic, póki co, nikomu nie mówi, zdobycie środków na reklamę, zdobycie potencjalnych odbiorców – to wymaga czasu, poświęceń i zdrowych nerwów.

Wydawnictwa online to dobry pomysł i ciekawostka dla wszystkich tych, którzy żyją w sieci – tam robią zakupy, doszkalają się, odwiedzają największe muzea czy oglądają najnowsze produkcje teatralne. W czasach powszechnego Internetu i całkowitej już niemal cyfryzacji usług, taka oferta jest atrakcyjna. 

E-wydawnictwa oferują wydanie książek w wersji tradycyjnej lub w formie e-booka. Autor jest obecny i pilnuje wydania książki na każdym jej etapie – począwszy od wyboru fontu, okładki, całej oprawy graficznej aż do momentu wypuszczenia książki w świat. Wydawnictwa proponują usługi korektora, redaktora, promotora, którzy pomogą dopieścić książkę tak, by była istną perełką na rynku wydawniczym.

Jeśli zależy Ci na czasie i szybkim wydaniu książki, oprawę graficzna możesz wybrać z dostepnych online szablów. Znacznie skróci to proces przygotowania książki do druku.

Ile to kosztuje?

Koszty wydania książki można w pewnych granicach ustalić. Autor sam decyduje, jaki nakład chce wypuścić na rynek. Przykładowo 30 egzemplarzy książki, która ma objętość 100 stron to koszt 814 złotych, natomiast 500 stronicowa pozycja wydana w liczbie 100 egzemplarzy to koszt niecałych około 3500 złotych. 

Oszacowane kwoty pochodzą z kalkulatora dostępnego na stronie http://wydacksiazke.pl/calculator.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments