Ile kosztuje Majówka na Mazurach?

Mazury określane są jako Kraina Tysiąca Jezior. To świetna lokalizacja dla osób, które chcą oddać się relaksowi na łonie natury lub też stawiają na aktywne spędzanie czasu. Majówka na Mazurach to doskonałe rozwiązanie dla młodszych, starszych, singli oraz rodzin z dziećmi. Ile kosztuje wyjazd do Krainy Tysiąca Jezior w maju?

Mazury – piękno przyrody, cisza i spokój

Mazury w 2011 roku zostały uhonorowane wyróżnieniem szwajcarskiej fundacji New7Wonders. Uznano je za jedno z czternastu najpiękniejszych miejsc na świecie. Turyści chętnie odwiedzają ten region ze względu na piękno i bogactwo przyrody, liczne jeziora różnej wielkości oraz smaczną kuchnię lokalną. Mazury nazywane są również Zielonymi Płucami Polski. Nazwę tę zawdzięczają mnogości obszarów leśnych, które w dużym stopniu pozostają nietknięte przez działalność człowieka i objęte są ochroną prawną. Kraina Tysiąca Jezior to świetna lokalizacja dla osób poszukujących miejsca na aktywny wypoczynek – uprawianie sportów wodnych, piesze wycieczki, jazdę konną, spływy kajakowe czy też jazdę rowerem. Mazury obfitują także w zabytki, które warto odwiedzić m.in. Zamek Krzyżacki Ryn, Piramida w Rapie, Twierdza Boyen w Giżycku i wiele innych.

Gdzie jeszcze można wyjechać na majówkę? Sprawdź tutaj >>

Majówka na Mazurach – ile kosztuje?

Największym wydatkiem związanym z wyjazdem na majówkę na Mazury jest konieczność wykupu noclegu. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są hotele. W zależności od wybranego standardu jedna noc może kosztować ok. 100 – 500 złotych. Większość hoteli oferuje dodatkowe usługi, m.in. wynajem sprzętu sportowego, możliwość korzystania z basenu lub sauny, wynajem rowerów czy kajaków.

Inną opcją jest wynajem pokoju w pensjonacie. W tym przypadku należy liczyć się z kosztem ok. 60 – 250 złotych za nocleg. Wybierając gospodarstwa agroturystyczne, można nieco oszczędzić – doba kosztuje ok. 50 – 120 złotych. Często również w cenę wliczone jest śniadanie. Kiedy podróżujemy większą grupą osób, warto rozważyć wynajem domku. Łączny koszt wynajmu takiego domku to ok. 150 – 600 złotych za dobę.

Natomiast majówka w SPA to wydatek rzędu od ok. 250 złotych wzwyż za jeden nocleg. Na dzieci w wieku do 10 – 12 lat zazwyczaj przysługuje zniżka w wysokości ok. 20 – 50%. 

Pozostałe koszty pobytu na Mazurach:

  • rozsmakowanie się w kuchni regionalnej np. kartacze, smażone ryby, swojskie wędliny – ok. 15 – 50 złotych za jedno danie
  • wypożyczenie roweru wodnego – ok. 15 – 30 złotych za godzinę
  • wypożyczenie kajaku – ok. 10 – 20 złotych za godzinę
  • wypożyczenie roweru – ok. 7 – 10 złotych za godzinę
  • wypożyczenie kijków do nordic walking – ok. 5 – 10 złotych za godzinę
  • rejs jachtem turystycznym po jeziorze – ok. 10 – 30 złotych

Finansowanie Majówki na Mazurach

Jednym ze sposobów na sfinansowanie majowego wyjazdu może być skorzystanie z pożyczek oferowanych przez firmy pozabankowe. Interesującym rozwiązaniem jest to proponowane przez Dziesiątka Finanse. Jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę w tej firmie nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu w dogodnym dla nas terminie.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments