Horoskop Chiński – Pies

Materiał zewnętrzny

10.02.1910r. – 29.01.1911r. Metal
28.01.1922r. – 25.02.1923r. Woda
14.02.1934r. – 03.02.1935r. Drzewo
02.02.1946r. – 21.01.1947r. Ogień
18.02.1958r. – 07.02.1959r. Ziemia
06.02.1970r. – 26.01.1971r. Metal
25.01.1982r. – 12.02.1983r. Woda
10.02.1994r. – 30.01.1995r. Drzewo
29.01.2006r. – 17.02.2007r. Ogień
16.02.2018r. – 04.02.2019r. Ziemia
03.02.2030r. – 22.01.2031r. Metal

Na Dalekim Wschodzie znak Psa jest uważany na najsympatyczniejszy z całego horoskopu chińskiego. Cechy, jakim obdarzyła go natura, są tak uniwersalne i tak poszukiwane przez inne zwierzęta, że niemal wszyscy je akceptują i chcą uważać je za własne. Pies jest uczciwy i wierny jako towarzysz i kochanek. Boi się jednak zawsze o to, czy partner jest również wierny. Chętnie służy pomocą i radą. Nie znosi niesprawiedliwości społecznej, potrafi się jej przeciwstawić. Pies jest introwertykiem dlatego nigdy nie można przewidzieć jego reakcji. Rzadko, bardzo rzadko okazuje uczucia i otwiera się przed innymi. Czyni to tylko wtedy, gdy jest przekonany, że jest to absolutnie konieczne. Pies jest uparty i jeżeli wyczuje u kogoś słabość, to staje się nieustępliwy. Uparty jest nie dlatego, że bawi go upór dla przyjemności upierania, lecz dlatego, że wie czego chce. Jest w pierwszym szeregu tych, którzy walczą z niesprawiedliwością. Chętnie upomina się o prawa i interesy innych, często w warunkach wymagających wielkiej osobistej odwagi i samozaparcia, ale brak mu wiary w skuteczność i sukces podjętych zadań. Dlatego nie zawsze jest w stanie doprowadzić je do końca.
W głębi serca Pies nienawidzi tłumów, zgromadzeń i jest raczej nietowarzyskim stworzeniem. Kocha samotność dlatego, że jest sam pełen wątpliwości co do siebie, nie chce ich dzielić z innymi. W głębi serca jest lojalny, wierny, szlachetny i ufny, a przede wszystkim cechuje go głębokie poczucie odpowiedzialności i obowiązku. Na Psa zawsze można liczyć, nie zawiedzie zaufania. Pies dochowa sukcesu i będzie wierny do końca życia. Pies budzi zaufanie, skłania do wynurzeń, łatwo pozyskuje przyjaciół. nieodłączną cechą tego znaku jest cierpienie cierpieniami swoich przyjaciół. Pies jest trochę filozofem, trochę moralistą. Jego usposobienie sprawia, że nie dba o pieniądze. Kiedy je ma, mają je również inni. Komfort materialny nie jest dla Psa najważniejszą sprawą w życiu. Dzięki swej lojalności i oddaniu Pies jest doskonałym przywódcą, umie pociągnąć za sobą tłumy. Dobry będzie w każdym zawodzie.
U Psa znajdziemy mało cech określanych jako negatywne. Czasami potrafi być brutalny, lecz jedynie wtedy, gdy zagrożone jest jego ognisko domowe. Jego zły humor i totalny krytycyzm w stosunku do otoczenia mogą wyrządzić mu wiele szkód. Te cechy ujawnia tylko wtedy, gdy zawiodą metody dyplomatyczne i formalne protesty. Wtedy także nie traci poczucia odpowiedzialności za swoje czyny i za czyny znaków, w imieniu których występuje.
W miłości Pies jest szczery i prostolinijne, wierny i oddany. Świat jego uczuć nie jest wolny od romantycznych rozterek, wynikających z jego własnych wątpliwości. Ogólnie rzadko spotyka się prawdziwie szczęśliwe Psy. Nie osiąga się przecież osobistego szczęścia walcząc o to, aby świat był lepszy, aby łatwiej było żyć innym.

  • Z natury Pies jest groźnym wojownikiem. Przede wszystkim liczy on na siebie. Cechy te są uwidocznione w żywiole Metalu. W różnych sytuacjach Pies uważa, że ma rację. Stąd trudne i czasami niemożliwe przekonywanie go.
  • Inteligencja Psa związana jest z żywiołem Wody. Obdarzony jest nią bogato.
  • W żywiole Drzewa może okazać wiele zrozumienia a nawet łagodności i serdeczności.
  • Dramatyzm działania leżący w charakterze Psa związany jest z żywiołem Ognia.
  • Skrajnie krytyczne zachowanie może przejawić się u Psa z żywiołu Ziemi. Jednak takie postępowanie musi być naprawdę uzasadnione ważnymi względami.

Z wyjątkiem zadufanego Smoka i zbytnio pobłażliwej Kozy, z innymi znakami znajduje w pełni satysfakcjonujący związek partnerski, uczuciowy, małżeński. Koń, w zamian za odrobinę niezależności osobistej, da mu siłę swojego poparcia. Tygrys będzie dla Psa współpartnerem i wiernym obrońcą. Tworzą parę, która rzuci wyzwanie nawet całemu światu. Z Kotem Pies ma szansę stworzyć cichą i spokojną przystań. Pies nie powinien mieć kłopotów w otoczeniu Szczurów, Węży, Małp i Świń. Pewne trudności mogą wystąpić w porozumieniu się z Kogutem, ale są one do przezwyciężenia.

Inne znaki Chińskiego Horoskopu

Używamy cookies w celu personalizacji treści oraz reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu w Internecie. Przejdź dalej aby wyrazić zgodę na korzystanie z powyższych technologii i na przetwarzanie przez nasz serwis oraz naszych Partnerów Twoich danych osobowych zbieranych w celach marketingowych. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz lista Partnerów znajdują się w Polityce prywatności strony. Zgoda Polityka prywatności

Polityka prywatności i cookies