Frytkownice beztłuszczowe – kolejny krok w kierunku zdrowego odżywiania

Nie da się nie zauważyć, że obecnie najpopularniejszym trendem w żywieniu są zdrowe, bio i fit potrawy, które zawierają wiele naturalnych składników, zwłaszcza warzyw. Coraz więcej zdrowszych odpowiedników popularnych produktów pojawia się na półkach sklepowych. Otwieranych jest też coraz więcej sklepów specjalizujących się w takiej żywności. Przy stale rosnącej ofercie zdrowych produktów musiała też wzrosnąć świadomość konsumentów, którzy coraz częściej czytają etykiety i składy, a nawet przed zakupem zerkają do Internetu, żeby sprawdzić recenzje, testy produktu, czy poradniki i przepisy, pozwalające zdrowo i smacznie eksperymentować z dietą. W dzisiejszych czasach nawet fani burgerów, frytek czy innych ciężkostrawnych potraw mogą bez trudu odszukać lepsze alternatywy dla swoich ulubionych dań.

Jemy coraz zdrowiej

Według badań MANDS (na zlecenie De Heus) już 40% Polaków deklaruje, że kupuje zdrową żywność, a tylko 10% twierdzi, że w ogóle takiej nie kupuje. To świetna wiadomość, a może być jeszcze lepiej. Według prognoz ekspertów, rynek zdrowej żywności ma stale rosnąć przez dwie dekady, a obecnie rośnie nawet o 20% rocznie. W dodatku istnieje szansa na taki boom, jaki zdrowa żywność przeżyła w Szwecji, gdzie przyrosty wynosiły nawet 70% rocznie. To daje ogromne możliwości rozwoju.

Frytkownica beztłuszczowa – postaw na zdrową dietę!

Jednak nawet mając dostęp do tych wszystkich zdrowych produktów i składników, stracą one na jakości, jeśli nie będziemy wiedzieli jak się z nimi obchodzić. Nawet najlepsze jedzenie smażone na głębokim tłuszczu stanie się po prostu tłuste i ciężkie. Niemiecka firma SEVERIN odpowiada na potrzeby rynku i proponuje swoje frytkownice beztłuszczowe. Są to wielofunkcyjne urządzenia, pozwalające nie tylko na smażenie frytek bez- lub z niewielką ilością tłuszczu, ale również innych warzyw, a nawet na pieczenie ciast czy podpiekanie mięsa, ryb, czy owoców morza. Wszystko to jest możliwe dzięki technologii nadmuchu gorącego powietrza. Nie wypłukuje ona wartości odżywczych jak gotowanie, nie wymaga tłuszczu jak w przypadku smażenia czy pieczenia, a dodatkowo wydziela znacznie mniej zapachu.

W zależności od gustów i potrzeb, w ofercie SEVERIN każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż mamy tutaj aż 4 różne modele frytkownic beztłuszczowych, od kompaktowego FR 2455, który łatwo zmieści się w każdej kuchni, po wersję XXL, czyli frytownicę FR 2445 o pojemności aż 5 litrów, dzięki której szybko i łatwo przygotujemy zdrowy posiłek dla całej rodziny. Wszystkie urządzenia wyposażone są w nowoczesne ekrany i intuicyjne sterowanie dotykowe, z możliwością kontroli temperatury i czasu, sygnał dźwiękowy i automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa. Gotowanie i jedzenie zdrowo jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments