Czy wiesz, jak prawidłowo trenować z workiem bokserskim?

Trening, trening i jeszcze raz trening! Tylko dzięki regularnym ćwiczeniom będziesz w stanie poprawić swoje umiejętności bokserskie. Walka z partnerem czy dbanie o swoją kondycję to jednak za mało. Każdy bokser powinien zaprzyjaźnić się z workiem treningowym. Najlepiej, aby przetestować ćwiczenia na różnych rodzajach worków i zadbać o prawidłową technikę uderzeń. Dowiedz się, jak powinno się wykorzystywać worek bokserski, aby zauważyć upragnione efekty i nie nabawić się kontuzji.

Rodzaje worków treningowych

Można wskazać kilka rodzajów worków, które powstały z myślą o trenowaniu różnych umiejętności. Zależy Ci na zwiększeniu siły uderzeń? Wybierz ciężki klasyczny model. Chcesz podkręcić tempo zadawanych ciosów i popracować nad ich precyzją? Postaw na refleksówkę! Na uwagę zasługują również: popularna gruszka oraz worek treningowy profilowany (hakowy). Oba z nich świetnie sprawdzą się do ćwiczenia uderzeń podbródkowych. Zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz i odwiedź lokalny sklep z akcesoriami do sportów walki. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz zajrzeć na stronę MMAniak.pl – znajdziesz tam rozmaite worki wraz ze szczegółowymi opisami.

Dobierz odpowiedni rozmiar i wagę do swoich potrzeb

Zdecydowanie się na konkretny rodzaj worka bywa wyzwaniem, ale to jeszcze nie wszystko. Znalezienie dla siebie idealnego sprzętu wymaga zwrócenia uwagi na jego rozmiar i wagę. Worek bokserski powinien być dostosowany do Twojej postury, ale i miejsca, którym dysponujesz. W końcu im większy worek, tym wymaga on większej przestrzeni. Model mierzący 130 cm z powodzeniem może zawisnąć w Twoim domu, gdy zamierzasz trenować rekreacyjnie. Jest on także dobrym wyborem dla nastolatków. Worki powyżej 150 cm kwalifikowane są jako ciężkie i doskonale nadają się do trenowania siły ciosów na sali treningowej.

Ćwiczenia z workiem są wyczerpujące, ale lepiej nie przemęczać niepotrzebnie organizmu. Warto więc zaczynać od mniejszej wagi i stopniowo zwiększać jej wartość, co pozwoli Ci się rozwijać i zauważać realne efekty.

Szeroki wybór worków treningowych znajdziesz na: https://mmaniak.pl/141-worki-treningowe.html

Jak powinien wyglądać trening z workiem?

Gdy już kupisz odpowiedni sprzęt, musisz wiedzieć, jak w niego uderzać. Pierwsze treningi z gruszką lub klasycznym workiem mogą być trudne, ale pomogą Ci popracować nad różnymi elementami – stabilnością, refleksem, siłą, precyzją czy nawet skracaniem dystansu. Należy poświęcić trochę czasu, aby nauczyć się prawidłowej techniki i zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Oczywiście każdy trening powinien być poprzedzony rozgrzewką.

Chcąc uderzać w worek treningowy, może Ci się wydawać, że wystarczą Ci tylko owijki. Radzimy jednak założyć rękawice, które zapewnią Ci lepszą amortyzację. Oczywiście sposób uderzania powinien być dostosowany do Twoich założeń treningowych, ale na początku polecamy stawiać raczej na tempo wyprowadzanych ciosów niż na ich siłę.

Ćwicząc z workiem, trzeba pamiętać o tym, że imituje on przeciwnika. Nie powinieneś więc stać w miejscu, a ciągle pracować ciałem. Bardzo szybko nauczysz się tego z refleksówką, która – w przeciwieństwie do innych worków – jest mobilna.

Urozmaicaj swoje treningi i staraj się zwracać uwagę na prawidłowość wykonywanych ćwiczeń – zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportami walki!

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments