Co to jest szkło inteligentne i do czego służy?

Inteligentne szkło zmienia się z przezroczystego w nieprzezroczyste pod wpływem prądu elektrycznego. To sprawia, że jest ono doskonałym sposobem dekoracji okien, ponieważ jest jak zasłony lub żaluzje wbudowane w szkło.

Co to jest szkło inteligentne ?

Szkło inteligentne to specjalny rodzaj szkła, które po włączeniu i wyłączeniu zasilania zmienia kolor z przezroczystego na matowy, co czyni je jednym z najbardziej inteligentnych dostępnych materiałów budowlanych. Szkło inteligentne jest wytwarzane przez umieszczenie folii PDLC pomiędzy dwoma kawałkami szkła.

Szkło inteligentne występuje pod wieloma innymi nazwami, takimi jak: szkło z przełącznikiem, szkło kontrolujące światło, szkło zapewniające prywatność, szkło PDLC czy szkło z przełącznikiem. Choć nazwy mogą być różne, technologia działa tak samo. Rozproszone w polimerze ciekłe kryształy zmieniają ilość światła przepuszczanego przez szkło, sprawiając, że staje się ono przejrzyste pod wpływem prądu elektrycznego i nieprzezroczyste w przypadku jego braku https://domowoo.pl/farba-odbijajaca-promienie-sloneczne-czy-to-dziala/

Zrównoważenie otwartości i naturalnego światła z prywatnością. Inteligentne szkło może być stosowane w oknach, ścianach, drzwiach i przegrodach i jest całkowicie konfigurowalne. Każdy rodzaj szkła może być przełączany, nawet szkło gięte. Szkło Smart jest energooszczędne i łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że jest popularnym wyborem dla biur, przestrzeni handlowych, szkół i placówek medycznych.

Co robi szkło inteligentne ?

Szkło inteligentne zmienia się z przezroczystego w nieprzezroczyste po włączeniu i wyłączeniu, więc najbardziej oczywistą zaletą szkła inteligentnego jest posiadanie prywatności. Jednak inteligentne szkło ma też inne właściwości i cechy, które czynią je niezwykle cennym produktem.

Inteligentne szkło ma właściwości dźwiękoszczelne, ponieważ jest wytwarzane przez umieszczenie przełączalnej folii pomiędzy dwoma kawałkami szkła laminowanego i hartowanego. Jest to również szkło bezpieczne i stanowi barierę przed wtargnięciem do budynku. Szkło typu „smart” poprawia wydajność energetyczną, blokując światło UV i IR.

Szkło prywatne może być również wykorzystywane jako tylny ekran projekcyjny lub tablica, co jest popularne w kinach domowych, salach konferencyjnych i klasach domowoo.pl

Jak działa szkło inteligentne ?

Inteligentne szkło i folia zawierają maleńkie ciekłe kryształy, które pod wpływem prądu elektrycznego układają się w całość, sprawiając, że szkło wygląda jak przezroczyste. W przypadku braku prądu elektrycznego kryształy te losowo orientują się i rozpraszają światło, przez co szkło wygląda jak mleczne i nieprzejrzyste.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments