Co to jest i czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

Każdy, kto choć kilka miesięcy przebywał za granicą w celach zarobkowych, na pewno zetknął się z agencją pracy tymczasowej. Dla obcokrajowców w wielu krajach (również w Polsce) jest to często jedyna droga do znalezienia legalnego zatrudnienia. Wbrew wszelkim pozorom, jest też jednym z bezpieczniejszych sposobów poszukiwania pracy, gwarantującym wszystkie świadczenia i legalność pobytu.

Współczesna agencja pośrednictwa pracy

Wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tego rodzaju rodzaju agencje pośrednictwa pracy, zmienił się także ich charakter. Kiedyś wizyta w agencji pracy była jednoznaczna z propozycją wyjazdu za granicę, stopniowo jej oferta została dostosowana do kandydata przyjezdnego, poszukującego pracy w Polsce.

To naturalne następstwo napływu emigrantów zarobkowych. Z czasem oferta stała się też atrakcyjna finansowo. Przede wszystkim jednak, coraz częściej zaczynają się pojawiać oferty polskich firm skierowane do polskich kandydatów. Wiele firm poszukujących specjalistów dziedzinowych chętnie korzysta z możliwości pozostawienia innym wnikliwej weryfikacji niezbędnych umiejętności i kompetencji kandydatów.

Dziś oferta agencji pracy tymczasowej jest ukierunkowana na każdego, kogo aktualnie poszukują jej klienci. Można tam znaleźć dobrą pracę za przyzwoite stawki, nierzadko z możliwością przedłużenia okresu zatrudnienia lub zatrudnienia na stałe. Sprawdź ofertę agencji pracy tymczasowej w Twojej okolicy, niewykluczone, że znajdziesz tam coś dla siebie! Chcesz najpierw wiedzieć, jak to działa?

Zatrudnienie tymczasowe przez agencję – co to oznacza?

Jeśli poszukujesz lub kiedykolwiek poszukiwałeś pracy za pośrednictwem internetu i specjalnych portali ogłoszeniowych, na pewno zetknąłeś się z tym, że w odpowiedzi na Twoje zainteresowanie jakąś ofertą pracy lub wysłane CV, kontaktował się z Tobą pracownik agencji pośrednictwa pracy. Coraz częściej bowiem zarówno mniejsze, jak i duże firmy zlecają całość procesu rekrutacyjnego specjalistom, których zadaniem jest oddelegowanie wykwalifikowanego, kompetentnego i rzetelnego pracownika na ustalony okres czasu.

Agencja pracy tymczasowej działa na podobnych zasadach, co każda inna agencja pośrednictwa pracy. Jej zadaniem jest rekrutacja pracowników dla firm zewnętrznych, z założenia jednak okres wykonywania obowiązków w danej firmie jest określony, tzn. praca nie ma charakteru stałego. Przez cały czas trwania umowy Twoim pracodawcą pozostaje agencja pracy tymczasowej, która oddelegowuje Cię do pracy na rzecz firmy zewnętrznej.

Ma to naprawdę wiele korzyści. I wcale nie oznacza, że po ustaniu jednej umowy, nie można kandydować do kolejnych ofert. Możliwe bywa przedłużenie okresu umowy lub podpisanie kolejnej umowy już bezpośrednio z firmą zatrudniającą.

Agencja pracy tymczasowej – z korzyścią dla obu stron

Agencje pracy tymczasowej cieszą się w kraju rosnącą popularnością. Z ich usług chętnie korzystają kandydaci, którzy chcą mieć gwarancję świadczeń i legalności zatrudnienia. To jedna z najbezpieczniejszych metod poszukiwania zatrudnienia. Chroni pracownika przed potencjalnym nieuczciwym pracodawcą.

Co jednak najważniejsze, jeśli z jakichś względów nie możesz wykonywać pracy, masz gwarancję ciągłości świadczeń, w tym świadczeń zdrowotnych, które również leżą po stronie agencji, jako właściwego pracodawcy, przez cały czas obowiązywania umowy o pracę tymczasową. Klientami agencji pracy coraz częściej są dziś już nie tylko firmy poszukujące taniej siły roboczej z zagranicy, ale także mniejsze przedsiębiorstwa lub firmy, którym zależy na wnikliwej i uważnej weryfikacji rzeczywistych kompetencji kandydatów.

Dla klienta biznesowego jest to świetny sposób na zminimalizowanie kosztów rekrutacji, nierzadko zwiększenie też jej jakości. Usługa taka jest zdecydowanie tańsza niż zatrudnianie wykwalifikowanego personelu HR na potrzeby stworzenia wewnętrznego działu HR. W tym modelu doświadczeni specjaliści z zewnątrz, szkoleni w zakresie technik badania kompetencji, rozpatrują kandydatury wszystkich chętnych, wnikliwie weryfikując ich umiejętności i posiadane kwalifikacje, prowadząc proces rekrutacyjny zgodnie z wytycznymi klienta. Dla firm, którym zależy na weryfikacji rzeczywistych kompetencji pracownika przed podpisaniem z nim stałej umowy o pracę, to świetny sposób na tymczasowe zminimalizowanie kosztów zatrudnienia pracownika.

Dla osób, które chcą rozwijać swoje kompetencje i zwiększać swoje możliwości zawodowe, praca tymczasowa jest świetnym sposobem na zdobywanie doświadczenia. Szczególnie dla tych, którzy od niedawna funkcjonują na rynku pracy. Warto się bliżej przyjrzeć ofertom agencji pracy tymczasowej, ich pracownicy udzielą szczegółowych informacji na temat warunków zatrudnienia.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://atlaswork.pl/

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments