Brak możliwości otwarcia drzwi do domu. Co robić?

Sytuacja, w której właściciel nie jest w stanie dostać się do własnego domu nie należy do rzadkości i może mieć wiele różnorodnych przyczyn. Niezbędne jest wtedy awaryjne otwieranie drzwi, jednak samodzielne próby mogą skończyć się uszkodzeniem zamka lub drzwi, których wymiana może być bardzo kosztowna. Zdecydowanie lepszym i prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej pomocy, jaką zapewni dobry ślusarz Poznań może liczyć na pomoc 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, co jest szczególnie ważne przy nagłych awariach. Jak wygląda awaryjne otwieranie drzwi i kiedy może okazać się niezbędne?

Awaryjne otwieranie drzwi – kiedy warto spróbować samemu?

Wielu właścicieli zanim wezwie ślusarz Poznań chce najpierw samodzielnie spróbować otworzyć drzwi, aby uniknąć kosztów. W pewnych sytuacjach jest to możliwe i nie stwarza znacznego ryzyka uszkodzenia zamka. W sytuacji, gdy klucze zostały zatrzaśnięte w samochodzie, a jedno z okien jest uchylone lub możemy je otworzyć bez powodowania szkód to możemy spróbować otworzyć drzwi przy pomocy dość sztywnego druta. Należy jego wygiętą końcówkę wsunąć przez okno i tak manewrować, aby zaczepić go o uchwyt i otworzyć drzwi. Wymaga to cierpliwości i niestety nie zawsze się udaje, dlatego czasem może okazać się niezbędna pomoc ślusarza. Podjęcie próby otwarcia drzwi ma również sens, gdy mamy do czynienia ze złamanym kluczem, który utknął w zamku. Jeśli jego część wystaje poza zamek, to można go spróbować wyciągnąć za pomocą cążków lub pęsety.

--- REKLAMA ---

Awaryjne otwieranie zamków – kiedy niezbędna jest pomoc fachowca?

Większość sytuacji, które uniemożliwiają otwarcie drzwi wymaga wizyty specjalisty z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl/. Dobry fachowiec nie tylko usunie problem, ale przede wszystkim zrobi to bez ryzyka powstania dodatkowych uszkodzeń. Pomoc dobrego ślusarza jest niezbędna w przypadku: zatrzaśniętych kluczy w domu, zgubienia lub kradzieży kluczy, uszkodzonego zamka, czy złamanego klucza, gdy w zamku utknął jedynie jego niewielki fragment. Warto pamiętać, że wykwalifikowany ślusarz posiada odpowiednią wiedzę i profesjonalne narzędzia, które pozwalają mu na bezpiecznie otwarcie każdego zamka. Dodatkowo usługa zostanie wykonana szybko, a fachowiec sprawdzi również mechanizm zamka i jeśli będzie to konieczne zaleci jego wymianę. Dzięki temu zostanie zapewniony odpowiedni poziom zabezpieczeń mieszkania, domu, czy pojazdu.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments