4 najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

Hiszpania jest jednym z tych krajów, które działają na turystów jak magnes, nie bez powodu zresztą. Ma do zaoferowania doskonałe warunki atmosferyczne sprzyjające plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych niemal cały rok, a przy tym oferuje moc atrakcji i dość dobrze rozwiniętą infrastrukturę hotelową. Tak czy inaczej, to ze względu na otoczone lazurową wodą i niesamowitą fauną i florą piaszczyste plaże to właśnie Hiszpanię obieramy na cel swoich wakacyjnych wojaży.

---REKLAMA ---

Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy top 4 las playas más bellas de España – najpiękniejszych plaż w Hiszpanii. Oto one:

Plaża de Rodas

Choć Playa de Rodas, należąca do leżącego na północno-zachodnim wybrzeżu Hiszpanii archipelagu Cies, jest uznawana za najpiękniejszą plażę świata, to dostęp do niej jest mocno ograniczony. Okoliczni mieszkańcy często ją odwiedzają, ale turyści zza granicy mogą spotkać na swojej drodze pewne utrudnienia. Tylko i wyłącznie 2200 szczęśliwców dziennie może odwiedzić wyspę. Limit ten został nałożony celem ochronienia wyspy przed zniszczeniem.

Plaże de Bolonia

Widoki z Playa de Bolonia są niesamowite – przy dobrych warunkach atmosferycznych uda nam się stąd zobaczyć wybrzeże afrykańskie. Plaża otoczona jest lasem sosnowym, a jej charakterystyczną cechą są wydmy. Jest to jedna z niewielu plaż nietkniętych przez przemysł turystyczny. Warto też dodać, że Bolonia to miasteczko rybackie słynące z połowów tuńczyka, którego wielbiciele mogą spróbować w tamtejszych chiringuitos, czyli plażowych barach.

Plaża de Las Catedrales

Playa de Las Catedrales, czyli Plaża Katedr, położona jest w północnej części wybrzeża Galicji. Jest to plaża, która uruchomi wszystkie Twoje zmysły, nie tylko wzrok. Największe wrażenie robi tutaj cudowna akustyka, którą można podziwiać podczas długich spacerów pomiędzy wysokimi ścianami skał. A czym są katedry, od których pochodzi nazwa plaży? To nic innego jak liczące sobie ponad trzydzieści metrów łupkowe łuki przypominające architekturę wnętrza świątyni, sterczące ponad piaskiem.

Więcej informacji na temat Plaży Katedr znajdziesz tutaj: https://www.nakednoyz.com/podroze/.

Plaża de Sotaven

Usytuowana na południu Fuerteventury plaża uznawana jest za jedną z najładniejszych plaż na świecie. Nie należy do długich, bo liczy zaledwie 9 km, ale z pewnością jest tutaj co podziwiać. Piasek jest tu jasny i drobny, a silne przypływy tworzą wokół malownicze zatoczki. Z pobytu na Playa de Sotaven ucieszą się przede wszystkim miłośnicy sportów wodnych i rodziny z dziećmi.

Szukasz atrakcji turystycznych w Hiszpanii, które warto zobaczyć po kąpieli słonecznej na plaży? Zajrzyj na stronę https://www.nakednoyz.com/, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji do spędzania wolnego czasu podczas wakacji w tym kraju.

REKLAMA