Hale łukowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem nie tylko w branży przemysłowej. Cieszą się dużym zainteresowaniem również w sektorze sportowym – idealnie nadają się na całoroczne obiekty sportowe. Co je wyróżnia? Sprawdźmy.
1. Hala łukowa – co warto o niej wiedzieć
2. Hale tunelowe, a sport – jak wybrać firmę
Hala łukowa – co warto o niej wiedzieć
Hala łukowa, inaczej hala tunelowa, to konstrukcja, która opiera się się na bazie aluminiowego szkieletu, bądź też takiego, do którego produkcji wykorzystano klejone drewno. Nie bez znaczenia pozostaje tu także rola stali, która także może pełnić rolę materiału z którego składa się wspomniany już szkielet.
Hale łukowe są modułowe i z powodzeniem można je zastosować jako kompleksowe i bardzo skuteczne zadaszenie różnego rodzaju obiektów. Mowa między innymi o kortach tenisowych tudzież boiskach wielofunkcyjnych. Znakomicie sprawdzą się także jako zadaszenie obiektu dedykowanego piłce nożnej.
Jakie są wymiary hali? Mowa o tych rzędu 20 na 40 metrów. Można więc śmiało wykorzystać ją jako salę gimnastyczną zlokalizowaną przy szkole. Co istotne, konstrukcja umożliwia szybki i sprawny montaż. Można śmiało powiedzieć, że ich atutem jest nieskomplikowany montaż. Specjaliści z danej firmy za zadanie mają zamontowanie przęseł. Mają one kształt łuku i co ważne – ich pojawienie się nie wymaga wielogodzinnych prac.
Hale łukowe znakomicie sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych.
Hale tunelowe, a sport – jak wybrać firmę
Wybór hali sportowej nie należy do najprostszych. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które determinują komfort jej użytkowania – zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Kluczem do sukcesu jest osiągnięcie wysokiej satysfakcji z uprawiania sportu – niezależnie od wybranej dyscypliny.
Wybierając halę łukową w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej producenta. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie zweryfikować, czy oferowane przez niego obiekty spełniają wszelkie standardy jakości. Trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy wybrana hala tunelowa jest funkcjonalna i przystosowana do naszych potrzeb.
Nie bez znaczenia pozostaje także jakość wykonania konstrukcji, jak również użytych materiałów. Najlepsi producenci na rynku korzystają wyłącznie z tych certyfikowanych – najczęściej elementów metalowych i drewnianych. Koniecznie zwróćmy uwagę także na estetykę hal, która ma nieoceniony wpływ na odczucia towarzyszące nie tylko podczas gry w tenisa czy piłkę nożną. Satysfakcję powinni czuć również kibice.
Za halą stalową tunelową przemawia także to, że powinna z powodzeniem służyć przez cały rok. Przy wyborze producenta jest to jeden z ważniejszych czynników, który warunkuje możliwość udostępniania obiektu i czerpania korzyści z jego wynajmu.