Zmarły – znaczenie snu

Materiał zewnętrzny

W naszych codziennych snach pojawiają się różne motywy. Inne napawają nas optymizmem, jeszcze inne powodują w nas dreszczyk emocji i zwątpienie. Jedne sny są lepsze, inne gorsze, jednak z każdych warto zapamiętać istotne szczegóły, aby móc sprawdzić ich znaczenie. W końcu sny to przeżywana przez nas inna rzeczywistość, na którą wpływ mają nasze emocje, doświadczenia oraz przekonania. Zdarza się, że w trakcie naszych snów pojawia się w nich postać zmarłej osoby. Sen zmarły, co to oznacza?

Co oznaczają sny o zmarłych?

Jeżeli w naszych snach pojawia się postać zmarłej osoby, to na pewno zmagamy się w życiu z silnymi emocjami, które towarzyszą nam również podczas snu. Może zdarzyć się również, że w swoim życiu znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji, z której trudno wybrnąć. Zadręczanie się problemami i możliwościami ich rozwiązania sprawia, że w naszych snach pojawiają się zmarli, a sny te często przyjmują nawet postać koszmarów. Sennik zmarły ,motyw ten pojawia się również u osób, które cierpią na samotność. Z badań wynika, że w trakcie snów takich osób najczęściej pojawiają się osoby zmarłe jakiś czas temu, co również może oznaczać tęsknotę za nimi.

Co oznacza sen o zmarłym ojcu?

Jednym z motywów może być sen o zmarłym ojcu. Sen ten jasno wskazuje na potrzeby w naszym życiu. Przede wszystkim szukamy wówczas wsparcia w podjęciu ważnych decyzji, często wpływających na resztę naszego życia. Ojciec symbolizuje wsparcie oraz życiową mądrość i w takiej postaci pojawia się również w naszym śnie. Z drugiej strony pojawienie się zmarłego ojca w śnie może wiązać się z jego troską o nas oraz wskazaniem, że nie do końca sobie w tym życiu radzimy. Warto spojrzeć na oba te spojrzenia symboliki zmarłego ojca w śnie, aby wyciągnąć prawidłowe wnioski.

Zmarła matka w śnie – co to oznacza?

Skoro zdarzają się sny o zmarłym ojcu to również możemy śnić o zmarłej matce. To ona jest symbolem opieki i wsparcia, którym darzyła nas za życia. Zmarła matka w śnie może oznaczać to, że jesteśmy zagubieni i potrzebujemy jej wsparcia. Z drugiej strony może to być również ostrzeżenie przed czymś niepokojącym, co może stać się niedługo w naszym życiu i nie do końca będzie to moralne. Najgorszym znaczeniem takiego snu może być sytuacja, w której tracimy bliską osobę.

A co, gdy siebie widzimy w śnie jako zmarłego?

To kolejny przykład na to, jak zmarłą osobę możemy widzieć w naszym śnie. Gdy tą osobą jesteśmy my to najczęściej budzimy się przestraszeni, ponieważ jest to koszmar. Wbrew pozorom sen ten ma bardzo pozytywne znaczenie, ponieważ może być przepowiednią końca problemów, z którymi aktualnie się borykamy. To pewnego rodzaju katharsis i wybawienie, a sama śmierć w takim śnie ma tylko charakter symboliczny. To przykładowe znaczenie motywu zmarłej osoby w naszych snach.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments