Zdjęcie CV – jakie zdjęcie w CV powinna mieć opiekunka seniora?

Przygotowując się do rekrutacji do pracy opiekunka seniora konieczne jest zgromadzenie kompletu wymaganych przez agencję dokumentów. Podstawą jest CV, często formularz rejestracyjny wypełniany online, dyplomy, certyfikaty, referencje. Wiele agencji wymaga również, aby do tych dokumentów dołączyć swoje zdjęcie. Wbrew pozorom ten mały element może znacząco wpłynąć na odbiór kandydata i jego szanse w procesie rekrutacji. Jakie zdjęcie najlepiej jest umieścić w CV opiekunki seniora?

Dokumenty rekrutacyjne – o jakich trzeba pamiętać?

W procesie rekrutacji opiekunki potrzebne jest dostarczenie szeregu dokumentów. Mają one przekonać agencję, że posiada się kwalifikację, wiedzę, umiejętności i doświadczenie do podjęcia zatrudnienia. Wykaz wszystkich dokumentów oraz podpowiedzi jak je poprawnie przygotować można dostępne są na opieka.felizajob.pl/blog/, gdzie poradnik dla opiekunki omawia proces rekrutacji krok po kroku.

--- REKLAMA ---

Jakie zdjęcie wybrać do CV opiekunki?

O przesłanie CV ze zdjęciem lub formularza rekrutacyjnego opiekunki seniorów proszone są coraz częściej. Fotografia pozwoli agencji, a później rodzinie podopiecznego i jemu samemu zapoznać się z opiekunką. To, dlatego tak ważne jest, aby miała ona pozytywny wydźwięk, a także była profesjonalna, schludna i dopasowana do sytuacji.

Najlepiej zdjęcie do CV wykonać u profesjonalnego fotografa, który będzie wiedział, jak ustawiać osobę fotografowaną, a także jakie parametry techniczne zastosować. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zdjęcie wykonać samodzielnie. Zaznaczmy jednak, że do CV czy formularza rekrutacyjnego nie powinno się dołączać selfi, a tradycyjną fotografię. Dobrze więc o pomoc w jej wykonaniu jest poprosić kogoś z rodziny, znajomych lub użyć statywu.

Najlepiej wykonać ją na jasnym, jednolitym tle np. pustej ścianie w domu. Ściana powinna być pozbawiona wszelkich ozdób, a przestrzeń wokół niej uporządkowana. Dobry efekt osiągnie się wykonując fotografie w dzień – w świetle słonecznym. Fotografowie radzą, aby zawsze ustawiać się przodem do źródła światła, co pozwoli uniknąć nieestetycznych cieni i ponurego wyglądu twarzy.

Jak Cię widzą, tak cię piszą – jak powinna prezentować się opiekunka seniora?

Do zdjęcia, a także na rozmowę kwalifikacyjną warto wybrać odpowiedni strój. Powinien on być czysty, schludny i profesjonalny, a jednocześnie nie za sztywny. Elegancka biała koszula lub jasna bluzka połączona ze materiałową spódnicą/ spodniami będzie strzałem w dziesiątkę. Dobrze też prezentują się sukienki zakrywające ramiona i o niewielkim dekolcie. Zdjęcie do CV zawsze powinno się też wykonywać bez nakryć głowy i okularów przeciwsłonecznych.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments