Zdalna nauka angielskiego dla pracowników

Materiał zewnętrzny

Jeszcze do niedawna zdalna nauka języków obcych uznawana była za ostateczność, po którą sięgaliśmy wtedy, kiedy z rozmaitych przyczyn niemożliwy był osobisty kontakt z lektorem. Stacjonarna nauka w cztery oczy albo w grupie – kontakt z żywym człowiekiem i żywym językiem zawsze są nie do przecenienia. Obecna sytuacja pandemiczna sprawiła jednak, że zdalna nauka angielskiego dla pracowników bywa jedynym wyborem.

Na szczęście szybki rozwój nowych technologii i powszechny dostęp do Internetu pozwalają na wykorzystanie tych narzędzi w bardzo efektywnym nauczaniu języków obcych. Elastyczność czasu i miejsca nauki, różnorodność środków przekazu przy jednoczesnej możliwości bieżącej kontroli postępów słuchaczy to podstawowe zalety e-learningu.

Dlaczego warto się uczyć angielskiego

O tym, że angielski jest językiem międzynarodowym i umożliwia porozumiewanie się z klientami, kontrahentami i współpracownikami z całego świata nie trzeba już nikogo przekonywać. Standardowe kursy językowe oraz wiedza i umiejętności pozyskane w toku nauki szkolnej czy na studiach nie są wystarczające, aby odnaleźć się w skomplikowanych biznesowych relacjach.

Angielski biznesowy to specyficzna odmiana języka, z którym trzeba być na czasie. Nauka przez Internet zakłada nie tylko możliwość korzystania z lekcji oferowanych przez platformę e-lerningową, którą dysponuje wybrana przez nas szkoła językowa, ale także osobistych kontaktów z ludźmi z branży, którą reprezentujemy. Kiedy zyskujemy językową pewność siebie, nawiązywanie takich relacji przychodzi nam bez problemu, a możliwość ciągłego bycia w kontakcie on-line z natywnymi mówcami języka angielskiego jest dodatkową wartością.

Angielski biznesowy dla pracowników

Płynny biznesowy angielski to warunek sprawnego poruszania się w skomplikowanym świecie relacji między mniejszymi i większymi firmami. Dlatego właśnie wielu pracodawców decyduje się na doszkalanie swoich pracowników nawet w godzinach pracy. Niemal nieograniczona dostępność czasowa kursów zdalnych to poważny argument dla wszystkich, który chcą wykorzystać każdą wolną chwilę na doskonalenie słownictwa branżowego, umiejętności prowadzenia rozmów w języku angielskim przez telefon czy komunikacji podczas podróży służbowych.

Angielski biznesowy dla pracowników to możliwość nieustannego doskonalenia swoich kompetencji językowych: rozwiązywania różnorodnych ćwiczeń, oglądania filmów, słuchania nagrań i wypełniania testów na ich podstawie, czy przeglądania materiałów gramatycznych. O ile tzw. język angielski ogólny dopuszcza możliwość popełniania błędów i mimo to bycia dobrze rozumianym przez interlokutora, o tyle angielski biznesowy wymaga maksymalnej precyzji – podczas negocjacji biznesowych nie ma miejsca na językowe nieścisłości.

Nauka angielskiego przez Internet

Nauka biznesowego języka angielskiego przez Internet to udogodnienie, z którego warto korzystać nie tylko w sytuacji wykluczającej osobisty udział w kursie ze względów pandemicznych. To najnowocześniejsza formuła nauczania języka obcego na każdym poziome zaawansowania, w optymalnie wybranym czasie oraz z możliwością dostępu do gigantycznej bazy materiałów edukacyjnych. Platforma e-learnigowa stale uzupełniana jest o nowe materiały i linki, a całodobowa dostępność sprawia, że można z nauki on-line korzystać w każdej wolnej chwili albo w czasie wskazanym przez pracodawcę.

Bardzo często zdalna nauka angielskiego dla pracowników przybiera postać kursu szytego na miarę czyli dostosowanego do potrzeb konkretnego zespołu czy działu. Taki kurs pozwala doskonalić umiejętności językowe potrzebne w codziennej pracy, w kontaktach biznesowych: prowadzeniu negocjacji czy korespondencji oficjalnej w języku angielskim czy też opracowania specyficznej dokumentacji technicznej.

Szkoła językowa British School posiada własną rozbudowaną platformę e-learningową, nad którą pracują najlepsi metodycy. Korzystając z doświadczeń ostatnich lat, stale ją rozwijamy i dodajemy nowe materiały edukacyjne. Jeśli już wcześniej korzystałeś z nauki języków przez Internet, wiesz jakie to wygodne. Jeśli natomiast to sytuacja pandemiczna wymusiła na Tobie przejście w tryb zdalny, nie obawiaj się rozpocząć przygody z kursami on-line. Będziesz mile zaskoczony ich atrakcyjnością i skutecznością.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments