Zainwestujmy w firmowe pieczątki

Materiał zewnętrzny

Każda firma potrzebuje sygnatury, która będzie ją wyróżniać na rynku. Najczęściej stawiamy w tym przypadku na logo – konkretne, łatwe do zapamiętywania kształty. Umieszczenie owego logo na dokumencie firmowym również jest dobrym pomysłem – toteż warto zainwestować w pieczątki.

Pieczątki zapewne kojarzą się nam z pocztą. W istocie, kiedy nadajemy przesyłkę, znaczek musi zostać ostemplowany przez pracownika – w przeciwnym razie nigdzie się owa paczka nie uda. W naszym społeczeństwie utarło się więc, że pieczątki są niejako poświadczeniem autentyczności, w tym przypadku świadczą o tym, iż paczka faktycznie opuściła placówkę pocztową.

Stań się prawdziwy

Podobnie jest u lekarzy czy w szkołach. Medycy muszą zawsze opieczętowywać swoje recepty i zaświadczenia, natomiast szkolny sekretariat musi poświadczyć pieczątką, że legitymacja jest ważna. Dyrektor musi z kolei opieczętować świadectwo szkolne i opatrzyć je własnym podpisem.

Pieczątki dają nam więc poczucie autentyczności na rynku. Jest to w dzisiejszych czasach szczególnie ważne, ponieważ wszędzie aż roi się od firm, które nie do końca spełniają wymogi usługowe. Klienci pytają więc czasem o nasz NIP czy REGON, ale nie są to jedyne osoby, jakie będzie interesować ta ważna z punktu widzenia rynku informacja. Dzięki tym numerom można znaleźć bowiem firmę w KRS.

Dlaczego warto mieć firmowe pieczątki?

Posiadanie firmowych pieczątek sprawia, że nasz prestiż rośnie. Nie tylko jednak o to chodzi – w dużej mierze jest to ułatwienie dla klienta. Dostaje on bowiem nasze dane na tacy, w każdej sytuacji będzie mógł sięgnąć po fakturę, którą dla niego ówcześnie przygotowaliśmy. Wyrabianie pieczątek ze wszystkimi ważnymi informacjami pełni ważną funkcję – klient nie musi bowiem szukać naszego numeru telefonu w Internecie.

Urzędy również zwracają uwagę na to, czy na dokumencie podany jest na przykład NIP oraz REGON firmy. To istotna sprawa – bez tego pismo może nie zostać przyjęte. Ponownie przychodzą nam z pomocą pieczątki. Rzeszów, Warszawa czy Łódź, we wszystkich miastach zasady są takie same. Dobrze postawić na firmę, która wkłada dużo serca w wyrabianie pieczątek najwyższej jakości. Rozmazana plama nie tylko będzie nieczytelna, ale może stanowić powód do zwrotu dokumentu. Warto kupować tusz lepszego gatunku.

Reasumując, każdy z nas potrzebuje w swojej firmie czegoś, co będzie stanowiło wyróżnienie z tłumu, pewną sygnaturę. Pieczątka jest pod tym względem absolutnie potrzebnym narzędziem. Jeżeli więc nasze przedsiębiorstwo nie ma jeszcze swojego stempla, nie zawahajmy się skontaktować ze sklepem.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments