Z grubej rury. Jak kłaść instalacje hydrauliczne, by uniknąć ich zapchania w przyszłości?

Materiał zewnętrzny

Prawidłowo ułożona instalacja hydrauliczna zapewnia komfortowe korzystanie z ciepłej i zimnej wody podczas codziennych czynności. Konieczne jest nie tylko sprawne działanie urządzeń zewnętrznych, ale również wewnętrznych, gdyż to one odpowiadają za odpowiednie ciśnienie i ilość wody.

Rodzaje instalacji według urządzenia grzewczego

 

W zależności od tego, w jaki sposób woda będzie grzana, sposób jej rozprowadzania różni się. Jeśli w domu będzie montowane centralne ogrzewanie, konieczne jest doprowadzenie jednej rury na zimną wodę do kotła, a od niego dwóch równoległych rur z zimną i ciepłą wodą. W sytuacji, gdy narzędzie podgrzewania wody jest oddalone, niezbędne jest poprowadzenie trzech rur – jednej dla wody zimnej, drugiej dla gorącej i trzeciej przeznaczonej do cyrkulacji wody między urządzeniami, dzięki czemu zaraz po odkręceniu kranu woda będzie miała odpowiednią temperaturę. Oprócz doprowadzenia wody, ważne jest również jej odprowadzanie, dlatego rozprowadzenie rur kanalizacyjnych w gruncie pod podłogą należy zaplanować i wykonać już na etapie budowania fundamentów.

 

Nie tylko sposób ułożenia instalacji ma znaczenie dla jej drożności

 

By nie dopuścić do zapchania rur w przyszłości lub szybko zareagować w przypadku problemu, konieczne jest prawidłowe korzystanie z nich. Wystarczy stosować kilka ważnych wskazówek:

 

  • nie wrzucać do toalety nieodpowiednich przedmiotów takich jak gruz, pampersy czy chusteczki nawilżone
  • stosować specjalne sitka na odpływy w celu uniknięcia dostania się resztek pokarmów i włosów do rur
  • wykonywać regularne przeglądy instalacji korzystając z usług pogotowia kanalizacyjnego Stankan
  • wybierać profesjonalne metody udrożniania kanalizacji.

 

Wszystkie te czynności mogą uchronić instalację przed powstaniem zatoru lub zidentyfikować miejsce, w którym zacznie powstawać. W ten sposób odpowiednie działania zostaną podjęte, nim przyniosą poważne szkody w postaci zalanego mieszkania.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments