Wyroby galanteryjne – jak je czyścić?

Materiał zewnętrzny

Podstawą elegancji zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje są solidnej jakości wyroby galanteryjne. Wśród panów królują typowo męskie aktówki i portfele, z kolei punktem wyjścia do kreowania damskiej garderoby okazuje się luksusowa, skórzana torebka. Niezależnie od tego, z jakiego gatunku skóry i w jaki sposób posiadane akcesoria zostały wykonane, zawsze po stronie ich użytkownika leży ich właściwe zabezpieczenie, ochrona i pielęgnacja. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych zasad dbania o galanterię.

Zacznij od środka

Kiedy pozbędziesz się wszystkiego, co masz w torebce, portfelu, czy teczce, weź delikatną i miękką w dotyku szmatkę, a następnie lekko namocz ją w wodzie. Przetrzyj wnętrze wyrobu galanteryjnego, ale nim to zrobisz koniecznie poczytaj, co znajduje się w opisie dotyczącym czyszczenia zawartym na metce produktu. Rekomendowane marki takie jak przykładowo JanPolbis zawsze jasno informują konsumenta, jak należy obchodzić się z nabywanym przez niego produktem. Instrukcja powinna potwierdzić ewentualne przeciwwskazania. Sama woda i nieostra ściereczka na pewno nie zaszkodzą, więc śmiało możesz spróbować takiego sposobu pielęgnacyjnego na dobry początek. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich drobnych śmieci typu okruszki z jedzenia, lekkie plamy, czy pozostałości po atramencie. Podszewki portfeli, aktówek czy tym bardziej torebek damskich nie mogą być czyszczone detergentami, bowiem może to skutkować trwałym odbarwieniem skóry. Pamiętajmy, że jest to przecież surowiec naturalny, zatem potraktujmy go identycznie jak własną skórę! Nie doprowadzajmy do przemoczenia pielęgnowanego wyrobu, ale też nie stosujmy względem niego silnych specyfików oraz znanego z swych cudownych właściwości czyszczących octu. Idealne powinny być natomiast lekkie konsystencją oraz składem płyny przeznaczone do prania produktów wełnianych czy łagodne preparaty do płukania, na przykład dziecięce.

Od zewnątrz

Wyzbycie się zabrudzeń w środku wyrobu galanteryjnego to bułka z masłem przy tym jakim wyzwaniem okazuje się pielęgnacja tego typu akcesoriów od zewnątrz. Na pewno radzimy odczekać między czyszczeniem środka a wnętrza, najlepiej minimum kwadrans. Po tym czasie możemy zacząć zmagania z zewnętrznymi zabrudzeniami naszego skórzanego produktu. Punkt pierwszy to jednak rozeznanie w temacie, a ściślej – należy ustalić, z jakiego rodzaju skóry mamy torbę, czy portfel. Na tej podstawie wybrana powinna być dalsza metoda czyszczenia. Bez wątpienia jednak, pomijając już sam fakt takiego a nie innego gatunku skóry, warto pożegnać się z wszystkimi środkami dezynfekującymi, preparatami na bazie alkoholu, czy wybielaczami oraz specyfikami chemicznymi. Można w ten sposób doprowadzić do zupełnego zniszczenia pielęgnowanego produktu. Na galanterii robią się nieestetyczne zaplamienia, przebarwienia, a także uszkadzana jest ich faktura. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na solidnej klasy kosmetyk przeznaczony stricte do mycia wyrobu galanteryjnego z danego rodzaju skóry. Jego nadmiar zawsze trzeba zaś usunąć bawełnianą, suchą ściereczką.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments