Wyprawka do szpitala – poradnik dla przyszłych rodziców

Materiał zewnętrzny

Zbliża się termin porodu, a Ty obawiasz się, że zapomnicie wziąć ze sobą czegoś ważnego? Lepiej dużo wcześniej zainteresować się, co jest niezbędne i spakować wszystkie potrzebne rzeczy – albo przynajmniej trzymać je w jednym miejscu, by później niczego nie zapomnieć! Co przyszła mama i tata powinni zabrać ze sobą do szpitala?

Co zabrać na poród?

Poród jest wydarzeniem, które stresuje każdą przyszłą mamę. Na pewno aż do jego zakończenia trudno o spokój, ale choć trochę komfortu może przyszłej mamie zapewnić fakt, że wyprawka szpitalna jest zawczasu spakowana. W zadaniach z kalendarza ciąży jednym z najważniejszych jest spakowanie wyprawki do szpitala. To pozwala myśleć, że panuje się nad sytuacją – a taka myśl pozwala się choć trochę uspokoić.

Wśród niezbędnych rzeczy są takie, które przeznaczone są dla ciężarnej, ale muszą się znaleźć i te przeznaczone dla maluszka, który wkrótce się narodzi – przecież trzeba go w coś ubrać, w czymś wynieść, przewieźć do domu.

Wyprawka dla mamy

Przyszła mama musi ze sobą wziąć najwięcej! Warto wszystko zapisać na jakiejś kartce, albo wydrukować gotowe listy z internetu, żeby później niczego nie zapomnieć. Nim torba zostanie zamknięta, warto kilka razy upewnić się, że jest w niej każda rzecz – później, gdy już będziecie pędzili do szpitala, na podobne weryfikacje nie będzie już czasu.

Na liście dla mamy są:
– dokumenty, w tym karta ciąży, dowód osobisty, numer NIP oraz (choć to akurat niekonieczne) skierowanie do szpitala
– wyniki badań (najlepiej wszystkie!)
– koszule nocne i szlafrok
– nawilżane chusteczki
– pielucha lub duże, chłonne podpaski
– majtki poporodowe
– coś do jedzenia i picia
– ręczniki
– staniki do karmienia (jeśli kobieta będzie karmić piersią)
– wygodne ubranie, w którym wyjdzie się ze szpitala.

Wyprawka dla dziecka

Wyprawka do szpitala dla maluszka jest o wiele krótsza – trzeba zabrać głownie ciuszki, w których dziecko zostanie przewiezione do domu, a także zapas pampersów, zasypek i chusteczek nawilżających. Trzeba również spakować do torby kosmetyki do pielęgnacji dziecka – w tym mydełko i krem przeciw odparzeniom. Przyda się również ręczniczek.
Jeśli zaś chodzi o ubranko, wszystko zależy od pory roku, gdy maluszek się urodzi. Nawet w lecie nie wolno jednak zapomnieć między innymi o czapeczce – pamiętajmy, że szkrab dopiero się urodził!

Więcej na temat przygotowań do porodu dowiesz się w serwisie rodzice.pl

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments