Wyprawka dla kota

Materiał zewnętrzny

Pojawienie się w domu nowego kociego członka rodziny to ogromna radość. Ale zanim nasz pupil pojawi się w naszych czterech kątach, należy skompletować wyprawkę dla niego.

Kuweta

Najważniejszym elementem wyprawki do kota jest kuweta. Nie trzeba się obawiać, że kot nie będzie wiedział, do czego służy. Te zwierzęta instynktownie wiedzą, gdzie załatwia się swoje potrzeby fizjologiczne. Wystarczy im tylko pokazać, gdzie znajduje się kuweta.

Przy wyborze kuwety należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Zbyt mała kuweta może sprawić, że żwirek będzie się rozsypywał, a zwierzę w pewnym momencie może odmówić korzystania z kuwety. Dlatego najlepiej kupić od razu kuwetę o większych rozmiarach. Nawet mały kotek poradzi sobie z wchodzeniem do takiej kuwety i nie trzeba będzie jej wymieniać, gdy nasz pupil dorośnie.

Trzeba też zastanowić się, czy wybrać kuwetę odkrytą czy zamkniętą. Dla naszej wygody i dla komfortu zwierzęcia najlepiej wybrać kuwetę zamkniętą. Minimalizuje rozsypywanie żwirku na podłodze, zapewnia czworonogi pełną intymność podczas załatwiania potrzeb.

Żwirek

Kolejnym ważnym elementem wyprawki dla kota jest żwirek. Wybór żwirku to indywidualna kwestia, ale warto przetestować różne jego rodzaje, by wybrać najlepszy. Na rynku dostępne są różne rodzaje żwirków – roślinne, silikonowe, zbrylające, niezbrylajace się. Trzeba też kupić łopatkę do żwirku.

Transporter i drapak dla kota

Jeżeli bierzemy kota ze schroniska, musimy zgłosić się po niego z transporterem. Transporter dla kota  to również niezbędny element wyprawki dla kota. Będzie potrzebny podczas wizyt u weterynarza oraz podczas wszelkich podróży z pupilem. Jeżeli nie chcemy mieć podrapanych mebli i dywanów w mieszkaniu, trzeba zainwestować w drapak dla kota.

Legowisko

Koty zazwyczaj same wybierają sobie miejsce, w którym będą spać. Najczęściej jest to łóżko właścicieli. Jeżeli chcemy, by nasz kot spał w legowisku, należy wybrać coś wygodnego, ciepłego, miękkiego. Legowisko należy umieścić w cichym, spokojnym miejscu, z daleka od przeciągów.

Karma, miski, zabawki

Niezbędne są miski na karmę i na wodę. Trzeba też kupić karmę dobrej jakości. Karmę należy dobrać odpowiednio do wieku zwierzęcia. Na rynku dostępne są karmy mokre i suche. Jeżeli nie wiemy, co wybrać, warto poradzić się weterynarza lub pracownika sklepu zoologicznego. Koty to zwierzęta, które uwielbiają się bawić różnymi piłeczkami, myszkami, ganiać za sznurkami. W wyprawce zwłaszcza dla małego kotka powinny się znaleźć zabawki.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments