Wypocznij z bliskimi na łonie natury Beskidu Żywieckiego

Materiał zewnętrzny

Czas wiosennych wyjazdów na łono natury zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż nie wiesz, gdzie spędzisz ciepłe dni z bliskimi? Jeśli świeże powietrze, niesamowite widoki i wspaniała atmosfera to jest to czego szukasz

Zachłyśnij się dobrobytem, który zapewnia relaks w górach.

Spędzanie wakacji blisko natury jest najczęściej wybieraną formą wypoczynku przez Polaków. Jeśli mowa o grillowaniu, wędrówkach, wycieczkach rowerowych i podziwianiu widoków zapierających dech w piersiach, zawsze kojarzy nam się to z pobytem w górach. To miejsce rzeczywiście ładuje akumulatory na długi, długi czas. Często wybieranym miejscem do odpoczynku w Polsce jest Beskid Żywiecki – drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce znajdujące się pomiędzy górnym brzegiem rzeki Soły na Zachodzie, a Orawki i Skawy na Wschodzie.

Atrakcje turystyczne w Beskidzie Żywieckim

Jeśli wybierasz się w góry wczesną wiosną, jest duże prawdopodobieństwo, że na stokach wciąż będzie zalegał śnieg. Warto wtedy wybrać się na północno-zachodnie stoki szczytu Pilsko (1557 m n.p.m.), to prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa. Znajdziesz tam liczne wyciągi i trasy zjazdowe, które z pewnością spełnią oczekiwania zarówno Twoje jak i bliskich.

Wybierając się na dłuższe wędrówki pamiętaj o obowiązkowym punkcie turystycznym, jest to Diablak – najwyższy szczyt w Paśmie Babiogórskim (1725m. n.p.m.). Gdy już się tam znajdziesz, koniecznie zwróć uwagę na utworzony Babiogórski Park Narodowy oraz rezerwat biosfery Unesco, który dostarcza turystom niezapomniane wrażenia.

Twoje wakacje blisko natury z pewnością zdadzą egzamin, jeśli zabierzesz rodzinę na znakowane szlaki turystyczne. To niesamowite miejsce do uprawiania turystyki zarówno pieszej jak i rowerowej. Uznawanym za najpiękniejszy szlak beskidzki jest Worek Raczański, najtrudniejszym zaś okazuje się być żółto znakowana Perć Akademików – prowadząca na sam szczyt Babiej Góry.

Wyniosłe szczyty obok których znajdują się malownicze dolinki, a także biegnące przez nie bystre potoki – to walory z których słynie Żywiecczyzna. To tutaj ulokowały się jedne z najbardziej uroczych miejscowości z zachowaną żywą kulturą góralską i tradycyjną zabudową. Najchętniej odwiedzane to Zawoja – u jej stóp wznosi się Babia Góra, Rajcza, Zwardoń, Korbielów z Pilskiem i Jeleśnia, na której Rynku znajduje się zabytkowa Stara Karczma.

Gdzie się zatrzymać?

Chcąc doświadczyć pełni atrakcji jakie ma do zaoferowania góralska kultura, warto zatrzymać się w Dworku Góralskim. 

To klimatyczny hotel, znajdujący się w Beskidzie Żywieckim blisko miasta Żywiec – zwanego Perłą Beskidów. Dworek honoruje bony turystyczne.

Sam hotel dostarcza również atrakcji dla tych mniej aktywnych. Prawdziwym relaksem w górach może okazać się nie tylko wysiłek fizyczny,

ale również zabiegi oferowane w hotelowym spa. Dworek Góralski ugości Ciebie i Twoją rodzinę w stylowych, przestronnych pokojach.

Rezerwacji możesz dokonać tutaj – https://www.dworekgoralski.pl/.

Gdy już się zaaklimatyzujesz i polubisz to miejsce – z pewnością będziesz tu wracać. Pamiętaj, że możesz też wynająć naszą salę bankietową na ważną dla Ciebie uroczystość

i cieszyć się magią góralskiej atmosfery w większym gronie.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments