Wynajem krótkoterminowy samochodu – na czym polega?

Posiadanie samochodu wydaje się w dzisiejszych czasach czymś koniecznym, lecz wcale nie trzeba mieć go na stałe i ponosić z tego tytułu kosztów, na przykład za ubezpieczenie. Doskonałą alternatywą jest wynajem krótkoterminowy samochodu, czyli korzystanie z niego wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Dowiedzmy się o tej możliwości więcej!

Wynajem krótkoterminowy samochodu – na czym to polega?

Według przepisów prawa, najem to po prostu umowa, na podstawie której udostępniany jest dany składnik majątku, za co najemca zobowiązuje się do uiszczania wynajmującemu z góry określonej opłaty. Gdy ten okres dobiegnie końca, umowa automatycznie zostaje zakończona, a najemca zwraca samochód wynajmującemu.

--- REKLAMA ---

 To bardzo opłacalny sposób na to, by korzystać z pojazdu przez dokładnie określony i zaplanowany czas, bez dodatkowych kosztów oraz obowiązków. Trwa on najczęściej od 1 do 20-30 dni. Przeważnie jest tak, że osoba wynajmująca otrzymuje samochód z pełnym bakiem – takie też powinna auto zwrócić. Osoba użyczająca samochód musi zadbać, by był on w pełni ubezpieczony i sprawny technicznie. Jedyne, co musimy zrobić, by wypożyczyć samochód, to zarezerwować go w wybranej wypożyczalni. Odbierając go, powinniśmy mieć przy sobie dowód osobisty, prawo jazdy i kartę płatniczą. Całość wieńczy podpisanie umowy. 

Zalety wynajmu krótkoterminowego. Poznajmy je!

Wynajem krótkoterminowy samochodu to ciekawe rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz więcej osób. To nie dziwi, co potwierdzają zalety. Docenią to osoby zmagające się z awarią własnego pojazdu. Gdy potrzebny jest “na już”, na przykład, by dojeżdżać do pracy, wynajem będzie tu jak znalazł. To samo powiemy o osobach planujących kilkudniowy wyjazd po kraju lub za granicę. Zapewnia wygodne podróżowanie i pełną niezależność od publicznych środków transportu. To także świetna opcja, gdy chcemy kupić wymarzony model samochodu, ale nie wiemy, jak się będzie sprawował, więc nim wydamy na niego sporą sumę pieniędzy, możemy go przetestować. 

Reasumując, wynajem krótkoterminowy samochodu to większy komfort podróżowania i duże oszczędności, zwłaszcza w porównaniu do tego, ile musielibyśmy stracić, korzystając z taksówek. To jednocześnie rozwiązanie dla każdego, bo oferta różnych aut zapewnia, że możemy dopasować ofertę do własnych potrzeb oraz możliwości. 

A co z wadami?

Oczywiście, każde, nawet najlepsze rozwiązanie obarczone jest pewnymi wadami. Tak samo jest też z wynajmem krótkoterminowym. O czym szczególnie warto wiedzieć? Zwróćmy uwagę na to, jaki został ustalony limit kilometrów, bo po jego przekroczeniu zaczną obowiązywać dodatkowe opłaty za każdy kilometr. Jeśli dostępna jest zaś opcja bez limitu kilometrów, a planujemy dłuższą podróż – to lepiej na nią się zdecydować. 

Dla kogo to dobre rozwiązanie?

Coraz więcej osób korzysta z możliwości, jakie zapewniają wypożyczalnie samochodów. To tym łatwiejsze, że działają one w coraz większej ilości miejsc – nie tylko największych miastach. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto na niedługi czas potrzebuje samochodu, by na przykład dotrzeć do innego miasta czy przyjechać do centrum miasta z lotniska. Z tej opcji korzysta wiele osób na wakacjach, bo zwiedzanie wypożyczonym autem jest zdecydowanie lepsze niż środkami komunikacji publicznej. 

Jak widać, wynajem krótkoterminowy to świetne rozwiązanie w wielu przypadkach. Co równie ważne – rosnąca konkurencja na tym rynku sprawia, że wynajęcie auta jest tańsze niż dawniej.

5 2 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments