Wylicz swoją zdolność kredytową!

Materiał zewnętrzny

Kredyt hipoteczny to bardzo korzystne rozwiązanie oferowane przez banki. Główną zaletą jest przede wszystkim bardzo niskie oprocentowanie, które sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na taką formę sfinansowania zakupu swojej nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj jest to decyzja, która przedkłada się na nasze życie podczas wielu kolejnych lat. Z tego względu wzięcie kredytu mieszkaniowego powinno być uprzednio dobrze przeanalizowane. Na szczęście dostępne są narzędzia, które ułatwią ten proces. Można chociażby skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów zdolności kredytowej.

  1. Kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości
  2. Elementy, na które warto zwrócić uwagę
  3. Kalkulator zdolności kredytowej – pomocne narzędzie

Kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości

Zakup domu lub mieszkania dla wielu osób byłby niemożliwy bez wsparcia finansowego banku. Kredyty mieszkaniowe są rodzajem długoterminowego kredytu bankowego, którego celem jest zakup określonej nieruchomości. Zabezpieczeniem w tym przypadku jest hipoteka, która wpisana zostaje do księgi wieczystej na rzecz banku. Kredyt zwykle zaciągany jest na kilkanaście lub w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt lat. Pomimo stosunkowo korzystnego oprocentowania należy jednak pamiętać, iż wraz ze wzrostem okresu kredytowania, znacząco wzrasta również kwota naliczanych odsetek.

Elementy, na które warto zwrócić uwagę

Decydując się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, należy dokładnie przeanalizować różnego rodzaju aspekty. Warto sprawdzić wysokość koniecznego do wniesienia wkładu własnego. Może się bowiem okazać, że jest to kwota nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto także sprawdzić, który rodzaj rat będzie dla nas najkorzystniejszy. Zwykle wyboru dokonywać można spośród rat malejących lub równych. Dla wysokości raty znaczenie ma wysokość oprocentowania. Zwykle jest to oprocentowanie zmienne, na wysokość którego przekłada się między innymi zmienna stopa oprocentowania oraz marża banku. Dodatkowe koszty mogą kryć się również w prowizji od udzielenia kredytu oraz w obowiązkowym ubezpieczeniu kredytu.

Kalkulator zdolności kredytowej – pomocne narzędzie

Niezwykle ważnym elementem w przypadku kredytów hipotecznych, jest analiza zdolności kredytowej. Kredyty mieszkaniowe zaciągane są na wysokie kwoty, a także wiążą się z długim okresem spłaty. Nic więc dziwnego, że instytucje finansowe podchodzą do weryfikacji swoich klientów. Warto również samemu uczciwie przeanalizować swoje możliwości, w celu ustalenia wysokości raty, która będzie jak najlepiej dostosowana do domowego budżetu. W celu dokonania szacunkowego wyliczenia, z całą pewnością przyda się dostępny w internecie kalkulator zdolności kredytowej. Tego rodzaju aplikacje dają możliwość przeprowadzenia stosownych wyliczeń na podstawie wprowadzonych przez nas danych. Dzięki temu podstawowe informacje można uzyskać jeszcze przed samą wizytą w banku. Zdolność kredytowa jest decydującym czynnikiem wpływającym na to, czy uda się uzyskać kredyt hipoteczny. Do jej określenia bierze się pod uwagę różnego typu parametry, takie jak chociażby miesięczny dochód i jego źródła, sytuacja rodzinna, posiadany majątek, innego rodzaju zobowiązania finansowe. Kalkulator pozwoli określić bezpieczną kwotę kredytu, na którą będzie nas stać. Dzięki niemu wysokość kredytu można dopasować do własnego budżetu domowego. To narzędzie, z którego z całą pewnością warto skorzystać. Pozwoli ono jaśniej spojrzeć na kwestie związane z planowanym zobowiązaniem finansowym.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments