Wybieramy materace do łóżka rehabilitacyjnego

Łóżka rehabilitacyjne i materace do łóżka rehabilitacyjnego to produkty, dzięki którym osoba mająca problemy z poruszaniem się może funkcjonować na wyższym poziomie. Można je nabyć do własnego użytku, dzięki czemu zachowujemy jakość produktu medycznego, a jednocześnie pozwalamy chorym na rehabilitację w spokojnych domowych warunkach.

Gdzie kupisz najlepszy materac do łóżka rehabilitacyjnego?

O odpowiednim materacu do łóżka powinien pomyśleć każdy, bez względu na stan zdrowia. Zapewnienie właściwej pozycji i wygody podczas wypoczynku to troska o kręgosłup i jakość snu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. W przypadku osób chorych znaczenie łóżka i materaca jest jeszcze większe. Specjalistyczne wyroby wspierają proces rehabilitacji, ułatwiają wykonywanie codziennych czynności, dbają o komfort i bezpieczeństwo osób z trudnościami z poruszaniem się. 

--- REKLAMA ---

Materac na łóżko szpitalne lub rehabilitacyjne powinien mieć cechy odpowiadające potrzebom ludzi chorych i seniorów. Szukając takiego produktu, najlepiej jest zapoznać się z ofertami sklepów medycznych. Materace do łóżka rehabilitacyjnego z MegaMedic mają wysoką jakość i dużą funkcjonalność, a ilość dostępnych wariantów pozwala na wybranie najwłaściwszej opcji. Dzięki oznaczeniu “CE” mamy pewność, że są to wyroby medyczne – spełniające normy jakości i bezpieczeństwa.

Różne materace do łóżka rehabilitacyjnego. Wypełnienie i pokrowiec

Długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej często prowadzi do nasilenia bólu stawów i uczucia sztywności mięśni. Poza odpowiednimi ćwiczeniami warto sięgnąć po dobrej jakości materac do łóżka rehabilitacyjnego, który ma właściwości prozdrowotne. Polecany jest nie tylko osobom obłożnie chorym, mającym problemy z poruszaniem się lub niepełnosprawnościami. Na taki materac mogą zdecydować się także osoby pozornie sprawne, lecz będące po urazach lub wykonujące pracę siedzącą.

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego ze sklepu medycznego powinieneś wybrać? Materac do łóżka szpitalnego (materac rehabilitacyjny) ma zapewnić maksimum wygody, rozkładając ciężar ciała na całą długość i podpierając poszczególne odcinki kręgosłupa. Rekomendowanym wypełnieniem takiego materaca jest pianka poliuretanowa o odpowiedniej gęstości. Optymalne podtrzymanie i rozłożenie nacisku ciała reguluje napięcia mięśniowe i redukuje występowanie odleżyn. 

Materac piankowy do łóżka rehabilitacyjnego nie upośledza funkcji organizmu i pozwala na odwzorowanie pozycji ułożeniowych. Do dyspozycji masz wariant klasyczny z jednolitą pianką lub materac typu gofr.

Podczas zakupu materaca zwróć też uwagę na pokrowiec. Tkanina paroprzepuszczalna pozwoli na zachowanie komfortu, m.in. zapobiegając nadmiernemu poceniu. Dobrym pomysłem jest wybranie pokrowca zmywalnego, zapinanego na zamek i pozwalającego na pranie w wysokiej temperaturze. W ten sposób możesz zapewnić wysoki poziom higieny – tym bardziej, jeśli osoba użytkująca materac ma problemu z utrzymaniem moczu. W tym przypadku warto pomyśleć też o materacu z pokrowcem nieprzemakalnym.

Wybierz odpowiedni materac do łóżka szpitalnego

Pamiętaj o zachowaniu odpowiednich wymiarów i maksymalnego obciążenia, dostosowując parametry do osoby korzystającej z materaca. Materace do łóżka rehabilitacyjnego MegaMedic to głównie materace o 200 cm długości i 90 cm szerokości, wytrzymujące do 100 kg obciążenia. Mają zmienną wysokość (8-12 cm w zależności od produktu). Są kompatybilne z oferowanymi przez sklep łóżkami, więc jeśli szukasz też profesjonalnego stelaża pod materac, zajrzyj do sklepu internetowego tej firmy.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments