Wszywka alkoholowa Warszawa to forma farmakologicznego leczenia uzależnienia od alkoholu

Wszywka alkoholowa to metoda, na którą decyduje się wiele uzależnionych. Esperal ma za zadanie powstrzymywać od picia, a przez to ułatwić dalszy proces terapii odwykowej.

Uzależnienie od alkoholu to ciężka i podstępna choroba. Jej początkowy rozwój jest najczęściej niezauważany lub bagatelizowany przez chorego, a gdy ten zaczyna dostrzegać problem, choroba jest już bardzo zaawansowana. Nic więc dziwnego, że wychodzenie z nałogu alkoholowego jest procesem trudnym i żmudnym, zarówno dla samego uzależnionego jak i dla jego bliskich. Nie da się wyleczyć w tydzień czy miesiąc uzależnienia, które powstawało nawet latami. Leczenie alkoholizmu to proces składający się z kilku etapów i metod, nie ma jednego złotego środka na wyzdrowienie. Jedną z metod wychodzenia z uzależnienia od alkoholu jest wszywka alkoholowa Esperal.

--- REKLAMA ---

Wszywka alkoholowa to metoda, na którą decyduje się wiele uzależnionych. Jest łatwo dostępny w Warszawie – można otrzymać go między innymi w placówkach, które specjalizują się w leczeniu uzależnień. Jednak wybór odpowiedniej kliniki czy gabinetu, który przeprowadzi zabieg wszycia tabletek nie jest już tak oczywisty. Miejsce, które wybierzemy, powinno wzbudzać nasze zaufanie, posiadać specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę medyczną. Do takiego miejsca należy nasza placówka https://esperalwarszawa.pl/, w której można poddać się bezpiecznie przeprowadzonemu zabiegowi wszycia tabletek Esperalu.

Czym jest wszywka alkoholowa Warszawa?

Wszywka alkoholowa znana większości społeczeństwa pod swoją dawną nazwą Esperal to lek mający postać tabletek, które wszywa się pod skórę osoby uzależnionej od alkoholu. Główną substancją czynną tabletek jest Disulfiram, czyli związek, który powoduje zaburzenia procesów metabolicznych w organizmie osoby uzależnionej od alkoholu. 

Disulfiram stopniowo i nieprzerwanie uwalnia się do krwiobiegu pacjenta przez okres od 8 do nawet 12 miesięcy. Daje jednak o sobie znać tylko wtedy, gdy wykryje w organizmie alkohol etylowy i to nie tylko taki pochodzący od alkoholi typu wino, wódka czy piwo. Wszystkie produkty na bazie alkoholu powodują uaktywnienie się substancji czynnej, a więc na przykład zjedzenie cukierków z likierem czy kawałka ciasta nasączonego ponczem alkoholowym spowoduje natychmiastowe działanie Disulfiramu. 

Disulfiram – substancja czynna Esperalu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, głównym składnikiem tabletek wszywanych w ciało osoby uzależnionej jest Disulfiram. Jest to substancja czynna zaburzająca prawidłowe przetwarzanie alkoholu w naszym organizmie, a co za tym idzie, jego prawidłowe usunięcie z ciała. Disulfiram jest bezpieczną i legalną substancją, która jest dopuszczona do obrotu farmaceutycznego w naszym kraju, wyłącznie na receptę. 

Tabletki z Disulfiramem w Polsce używane są tylko i wyłącznie jako wszywka alkoholowa umieszczana pod skórą pacjenta chcącego leczyć swój nałóg. Choć początkowo Disulfiram był stosowany do innych celów niż cele medyczne, to kilkadziesiąt lat temu zostały odkryte jego właściwości zaburzające metabolizm i od tej pory skutecznie stosuje się go w walce z alkoholizmem.

Disulfiram w ciele osoby zaszytej działa jak blokada metabolizmu. Alkohol etylowy zostaje przekształcony w aldehyd octowy, lecz nie może już zmienić się w kwas octowy, który powinien bezpiecznie zostać wydalony z organizmu. Właśnie dlatego w ciele gromadzi się aldehyd octowy, który powoduje wystąpienie objawów przypominających zatrucie alkoholowe.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg przeprowadzany jest po wcześniejszej konsultacji lekarskiej oraz po podpisaniu pisemnej zgody przez osobę, która chce mieć wszytą wszywkę. Wszycie Esperalu jest zabiegiem bezbolesnym, dzięki zastosowaniu u pacjenta znieczulenia miejscowego, odpowiednio na pośladku lub w okolicy łopatki. Właśnie w tych dwóch miejscach wszywa się tabletki z Disulfiramem. Lekarz chirurg nacina skórę w miejscu umiejscowienia tabletek i umieszcza je głęboko pod skórą, a następnie zaszywa. Stąd potoczne stwierdzenie, że ktoś „się zaszył”.

Zabieg nie wymaga pozostania na noc w szpitalu, dlatego pacjent może jeszcze tego samego dnia wrócić do domu i swoich codziennych obowiązków.

Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego

Implantacja, czyli umieszczenie tabletek Esperalu to zabieg bezpieczny, jeśli wykonany jest przez profesjonalistę. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań, które mogą wykluczyć wykonanie wszywki, a należą do nich przede wszystkim:

  • nadwrażliwość na Disulfiram oraz inne substancje znajdujące się w leku,
  • choroby serca i układu krążeniowego,
  • zaburzenia psychiczne oraz psychozy,
  • stan nietrzeźwości w dniu wykonania zabiegu.

Wszywka alkoholowa Warszawa – wybór gabinetu

Część osób uzależnionych, które zdają sobie już sprawę ze swojej choroby, próbują leczyć się na własną rękę. Jest to kiepski pomysł, który najczęściej prowadzi do różnych powikłań oraz zniechęca do dalszego działania. Wszycie wszywki alkoholowej można przeprowadzić tylko w profesjonalnym ośrodku, klinice czy gabinecie, takim jak nasz https://esperalwarszawa.pl/

Po uprzedniej konsultacji medycznej, zostaje ustalona odpowiednia ilość wszywanego leku oraz wyznaczany termin zabiegu. Lekarz chirurg w sterylnych warunkach dokonuje wszycia leku w ciało pacjenta, a następnie zakłada na ranę szwy. Odpowiedni dobór znieczulenia pozwala na pełen komfort i brak bólu podczas zabiegu. Wszyscy pacjenci, którzy zgłaszają się do naszej placówki mogą liczyć na pełen profesjonalizm oraz dyskrecję. Nasi specjaliści odpowiedzą również na wszystkie pytania oraz udzielą niezbędnych informacji na temat wszywki alkoholowej. 

Od czego zależy sukces terapii choroby alkoholowej za pomocą wszywki alkoholowej Esperal Warszawa?

Wysoka skuteczność leczenia uzależnienia alkoholowego z pomocą Esperalu zależy przede wszystkim od jego działania oraz od determinacji i zaangażowania w terapię osoby uzależnionej.

Przede wszystkim należy pamiętać, że wszywka alkoholowa nie wyleczy nas z uzależnienia od alkoholu, pomoże jednak pozostać w abstynencji przez okres prawie roku, dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć kolejny etap leczenia, jakim jest terapia. Tylko od nas zależy, czy po zakończeniu działania tabletek z Disulfiramem powrócimy do dawnych nawyków, czy będziemy chcieli podjąć dalszą walkę z nałogiem.

Wysoka skuteczność Esperalu polega na metodzie swojego działania. Powodującobjawy przypominające ostre zatrucie alkoholowe, zniechęca alkoholika do ponownego sięgnięcia po kieliszek. Dzięki temu, każdy uzależniony może przerwać ciąg alkoholowy i rozpocząć powrót do zdrowia.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że osoba uzależniona od alkoholu musi zdawać sobie sprawę ze swojego uzależnienia i musi chcieć wyzdrowieć. Bez tego ciężko będzie wyjść z nałogu. Bardzo często na początku leczenia osoby uzależnione umieszcza się w ośrodkach leczenia uzależnień na pewien czas, po to, by zostały odcięte od bodźców zewnętrznych i zostały pozbawione pokus życia codziennego.

Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie wspiera osoby uzależnione w ich powrocie do zdrowia i polecamy ją każdej osobie, która chce odzyskać kontrolę nad swoim życiem!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krystian
1 rok temu

trudny temat, ale ja polecam też tabletki antyalkoholowe