Wszystko co musisz wiedzieć o makijażu pernamentnym

Materiał zewnętrzny

Makijaż permanentny wymaga od kosmetyczki nie tylko odpowiedniego sprzętu i wiedzy, ale także niezwykłej precyzji i staranności. Obecne metody wykonania makijażu permanentnego bardzo różnią się od metod wykorzystywanych jeszcze kilkanaście lat temu, barwnik jest wstrzykiwany płycej pod skórą i wygląda naturalniej. Jednak nie zmienił się fakt, że nadal trzeba bardzo rozważnie wybierać salon i kosmetyczkę, u której chcemy wykonać taki makijaż, jeśli nie chcemy płacić za źle wykonaną pracę swoim zdrowiem.

Na czym polega wykonanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny polega na umieszczaniu pod naskórkiem barwnika pigmentacyjnego, głównie w celu poprawienia urody. Coraz częściej jednak technikę tą wykorzystuje się w celach medycznych, na przykład do odbudowy brwi uszkodzonych w różnego rodzaju wypadkach. Barwnik umieszczony pod naskórkiem utrzymuje się od roku, aż do kilku lat, w zależności od techniki wykonania, wieku i rodzaju skóry, oraz pielęgnacji pozabiegowej. Makijaż zrobiony w profesjonalnym salonie jest stuprocentowo bezpieczny, pozwala na zamaskowanie drobnych niedoskonałości, równocześnie umożliwiając sporą oszczędność czasu każdego dnia, ponieważ nie wymaga ciągłych poprawek. Podstawowe zabiegi to między innymi makijaż permanentny ust, kreski oraz brwi permanentne.

Jak wybrać kosmetyczkę do makijażu permanentnego?

Wybierając salon i w efekcie, kosmetyczkę, która wykona makijaż permanentny, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zdecydowanie nie zależy wybierać salonu, który oferuje najniższą cenę makijażu permanentnego w Katowicach. Niska cena może oznaczać to, że salon oferuje usługę dużo gorszą jakościowo, a to może się odbić nie tylko na efekcie wizualnym, ale też na bezpieczeństwie. Największą uwagę powinniśmy zwrócić na dwa czynniki. Zorientuj się, jakie doświadczenie ma kosmetyczka u której chcesz wykonać makijaż permanentny. Zobacz jak długo istnieje salon, jakie certyfikaty posiada pracująca w nim kosmetolog, albo poszukaj wiarygodnych opinii o danym miejscu. Kolejna, równie ważna rzecz to warunki higieniczne panujące w salonie. Od tego, jak kosmetyczka dba o higienę zależy przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo. Przy makijażu permanentnym dochodzi do przerwania ciągłości skóry, więc zabiegi dezynfekcji i sterylizacji oraz odpowiednie materiały ochronne odgrywają kluczową rolę. Jednym z salonów, które stosują prawidłowe metody jest salon wykonujący makijaż permanentny katowice. Na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać.

4.5 2 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata Wellmetime
1 rok temu

Ja zwykle idę tam gdzie polecą znajome albo czytam opinie na forach